Nepodceňujte odličovanie pleti

Naša pleť si zaslúži dôkladnú starostlivosť. Každodenná pleťová rutina v podobe odlíčenia si make-upu z tváre patrí zaručene do tej časti starostlivosti, ktorá je nevyhnutná. Neodlíčenie celodenného make-upu z tváre môže viesť k nepríjemným problémom, ako napríklad k vzniku akné, očných infekcií, suchej pleti alebo dokonca i k vzniku vrások v dôsledku rozpadu kolagénu.

 

Zahájte odličovanie pleti s kozmetickou čelenkou

Ten, kto ešte stále neobjavil kúzlo používania kozmetických čeleniek, vôbec netuší o aké výhody prichádza. Ak ste o tejto praktickej pomôcke uvažovali už dávnejšie a stále ju vo svojej kozmetickej výbave nemáte, tak je ten správny čas to napraviť! Pomocou tohto „zlepšováka“ svoju pleť odlíčite bez toho, aby vám vlasy padali do tváre alebo sa do nich naniesli zvyšky prípravku na odstraňovanie make-upu. Medzi obľúbené a veľmi používané patria napríklad OMG čelenky.

 

Vyskúšajte ekologickú variantu tampónov na odstraňovanie make-upu

Zamýšľali ste sa niekedy nad množstvo tampónov na odličovanie pleti, ktoré behom pár dní skončia v kúpeľňovom koši? Na trhu sa postupne objavuje čoraz viac ekologickejších variant kozmetických pomôcok, ako sú napríklad látkové pleťové tampóny, ktoré možno zakaždým oprať a znovu používať.

 

Vyskúšajte čistiacu penu na tvár

Patríte do tímu pleťového mlieka alebo ste skôr fanúšikom micelárnych vôd na odličovanie pleti? Každému vyhovuje používať niečo iné, a to i v závislosti od typu a citlivosti jeho pleti. Čistiaca upokojujúca pena na tvár je však ideálna pre všetky typy pleti, dokonca aj tie najviac citlivé. Pleť dôkladne odlíči a príjemne ju upokojí.

 

Tip na záver: odličovacie obrúsky pre 110%-tne odlíčenú pleť

Nepatrné zvyšky make-upu v okolí krku, brady, či blízko vlasov sa občas držia na našej tvári skutočne vytrvalo. Kozmetické obrúsky určené na odličovanie pleti nám s týmito skrytými zvyškami make-upu ochotne pomôžu.

Dbáte na pravidelné odličovanie? Neodlíčiť si pred spaním tvár je skrátka veľký prehrešok voči našej pleti, ktorému by sme sa mali pravidelne (a úplne) vyhýbať.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *