Kupujete sedaciu súpravu? Vsaďte na kvalitu

Nie nadarmo sa hovorí: “Nie sme taký bohatí, aby sme si kupovali lacné veci”.  A práve toto heslo platí aj pri kúpe sedacej súpravy do obývacej izby. Pokiaľ si kúpite lacnejšiu sedaciu súpravu, pri jej kúpe ušetríte, ale nikde nemáte záruku, koľko Vám vydrží.

Ak si kupujete sedaciu súpravu, možno si poviete, že zaplatiť viac ako 2000€ za jednu sedačku je dosť, ale zoberme si to z praktického pohľadu. Pri kúpe lacnejšej sedačky zaplatíte síce v priemere len okolo 800€, ale už po roku sa Vám môže stať, že na Vašej “koženej” sedačke sa začnú robiť v lepšom prípade nepekné žmolky, a postupne začne koža práskať, až zrazu vzniknú nepekné diery. Vtedy začne zisťovať, ako je možné, že koža práska, a zistíte, že síce Vám predajca tvrdil, že sa jedná o koženú súpravu, často je to len koženka s imitáciou kože. A čo s takou sedačkou? Jedinou možnosťou je vymeniť ju za novú. Teda životnosť lacnej sedačky je maximálne päť rokov, niekedy ani toľko.

Pokiaľ však investujete do drahšej sedačky, nielenže Vám ju dovezú až domov, ale Vám ju aj do posledného detailu poskladajú, a to nevravím o pohodlí, ktoré Vám sedačka zabezpečí. Drahšie sedacie súpravy sú vyrobené z kvalitných materiálov, najmodernejšími technológiami.  Takáto sedačka Vám vydrží, nie päť, či desať rokov, ale aj omnoho viac.

Takže ak si spočítate a porovnáte cenu lacnej a drahej sedačky, nakoniec zistíte, že investícia do drahšej sedačky je vyššia, ale kvalita a živostnosť sedačky hovoria za všetko. Nuž a jediné konštatovanie na záver, drahšia sedačka stojí okolo 2-tisíc euro, životnosť má minimálne 15 rokov. Lacná stojí okolo 800 euro, a životnosť má 5 rokov, teda za 15 rokov ich vymeníte tri, a dostanete sa na sumu vyššiu ako by ste zaplatili za kvalitnú sedaciu súpravu. Tak ako sa rozhodnete vy? Uprednostníte kvalitu, alebo kvantitu?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *