Ako zaistiť, aby bol váš škôlkár bez nádchy?

Akonáhle začnú chodiť deti do škôlky, aj tie, ktoré doteraz nebývali choré, zrazu premôže kadejaký bacil. Musia si vypestovať lepšiu imunitu. Najčastejšie ide o nádchu a mierny kašeľ. Pomôcť deťom uzdraviť sa môžete aj vy, rodičia. Metód je niekoľko a my si teraz povieme o jednoduchej a veľmi účinnej inhalácii.

 

So šikovným inhalátorom to vedia aj deti

Inhaláciu máme často spojenú s detstvom, keď nás rodičia prekryli uterákom nad pariacim hrncom s vodou so soľou, a my sme mali vdychovať, čo najdlhšie to šlo. Naparovanie dutín a inhalácia odparenej slanej vody robilo kúzla. Teraz už je inhalácia veľmi príjemná, napríklad s inhalátorom PHILIPS Innospire Go. Je úplne tichý, rýchly, prenosný a nemá žiadne hadičky ani káble.

Po použití hlavicu jednoducho opláchnete pod tečúcou horúcou vodou a následne ju necháte vyvariť alebo použijete sterilizátor. Uľahčiť vám prácu môže napríklad parný sterilizátor Philips Avent, ktorý zvládne sterilizáciu aj detských fľašiek, cumlíkov a iných predmetov, ktoré chcete udržať perfektne čisté.

 

V čom je inhalácia prospešná

Ide o najefektívnejší, najrýchlejší a najúčinnejší spôsob, ako uľaviť dieťaťu nielen pri nádche, ale aj pri kašli alebo chronických ochoreniach. Ide aj o spôsob, ako udržať dýchacie cesty čisté a zabrániť usadzovaniu vírusov a baktérií. Inhalovať môžeme Vincentku, sterilný fyziologický roztok chloridu sodného, ​​alebo lieky predpísané lekárom. Liek pôsobí priamo v dýchacích cestách, nezaťaží črevnú mikroflóru ani deti z liekov nebude bolieť bruško.

 

Dôležité zbavenie sa hlienov

Ešte je dôležité dieťa naučiť smrkať a pekne hlieny vykašľať. Inhaláciou došlo k ich nariedeniu, a teraz ich dostať von. Môžete zvoliť hravú formu a fúkať napríklad slamkou do pohára s vodou, hopsať na fitlopte alebo kresliť fúkacími fixkami. Vyskúšajte aj špeciálne pomocníky Flow-ball, Shaker (O-PEP) alebo Threshold PEP pre väčšie deti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *