Ako si vybrať správnu posteľ

Hneď jedno klišé na úvod, ktoré keď ste nepočuli, žijete v krásnej bubline a tú vám ja závidím: Spánok nám ukradne tretinu nášho života. Ale je to milosrdný zlodej, pretože nielen kradne, ale aj dáva. Dáva nám energiu, vďaka ktorej sú tie pondelkové rána znesiteľnejšie, upršaná jeseň veselšia a máme chuť si ísť zabehať aj po vyčerpávajúcom dni v práci. Aj preto by si spánok zaslúžil poriadne pracovisko, kde bude môcť robiť svoju prácu oveľa lepšie ako doteraz. Takže jednoduchá otázka, ktorá znie: Ako si vybrať správnu kvalitnú posteľ? A tu je na ňu odpoveď.

Veľkosť postele

Prvé, čo vám napadne, je otázka „akú veľkú posteľ by som si mal kúpiť?“ A to je úplne správna otázka, pretože od toho sa bude všetko odvíjať. Základom je, aby posteľ bola dlhšia ako vy. Ináč to naozaj nejde. Ideálne je, keď je dlhšia približne o 30 cm. A ako je to so šírkou? Pri jednolôžku je to minimálne 90 cm, no pre pohodlný spánok potrebujete aspoň 100 cm. Manželská posteľ by mala mať minimálne 160 cm. Aj keď sa veľmi ľúbite, je lepšie, aby mal každý z páru dosť miesta na svoj spánok.

Aký materiál je najlepší?

Základná ponuka materiálov je drevo, napodobenina dreva a kov. Čo sa týka čalúnených postelí, tak ich kostra je najčastejšia robená z drevotriesky alebo podobnej menej kvalitnej záležitosti. Drevo vyzerá elegantne, dlho vydrží a nerozhegá sa tak skoro ako kovová posteľ. Pripravte sa však na to, že cena je vyššia. Ale poznáte to, za kvalitu sa musí priplatiť si. A teraz tu ide o vážnu vec – o váš spánok – to sa oplatí priplatiť si aj dvojnásobne.

Rošt a matrace

Najlepší rošt je lamelový. Je taký dobrý, že nechá matrac dýchať a navyše pruží. Existujú potom aj doskové rošty, tie sú však presným opakom toho lamelového. Nevýhodou však je, že na lamelový nemôžu ísť všetky typy matracov – pružinový matrac sa neodporúča kombinovať s lamelovým roštom. Preto treba pri výbere roštu brať ohľad aj na svoj matrac. Keď splníte tieto body, je dosť možné, že sa spánok stane vašim najväčším koníčkom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *