Zariaďte spálňu vo Feng Shui štýle

Hoci mnohí trávia v spálni len čas, ktorý venujú spánku, aj tak by spálňa mala pôsobiť harmonicky, dodávať energiu a odzrkadľovať aj osobnosť človeka, aby sa v nej cítil čo najpohodlnejšie. Práve preto je nutné zvoliť si kvalitný a dizajnovo príťažlivý nábytok, dekorácie a farby, ktoré miestnosť oživia a dodajú jej čaro.Podľa Feng Shui štýlu by spálňa mala stelesňovať atmosféru pohody. Dôležité je aj samotné umiestnenie nábytku, ktoré môže vplývať na energiu, spánok a zdravie.

 

Doplňte izbu prírodnými prvkami

Medzi najobľúbenejšie postele patria postele z masívu, ktoré sú vyrábané z dreva, a teda z čisto ekologického materiálu. Drevo vás prepojí s prírodou, čo je podľa Feng Shui zásadné, pretože práve z prírody človek čerpá energiu do ďalšieho dňa.

Posteľ neumiestňujte oproti zrkadlu, dverám, nestavajte ju do energetickej cesty, teda miest, v ktorých sa veľa pohybujete a dbajte na to, aby nebola umiestnená priamo pod oknom. Za čelom postele by mala byť stena alebo iný pevný základ.

 

Úložný priestor

K posteli dolaďte aj šatníkovú skriňu. Tie sú poväčšine vyrábané z laminátovej dosky, mdf dosky alebo masívu. Vyberať si môžete z rozličných veľkostí a farieb, zo skríň so zrkadlom aj bez, s posuvnými dverami či klasickými otváracími. Keďže úložného priestoru nikdy nie je dostatok, do izby môžete postaviť aj komodu, ktorú zapasujete k zvyšným kusom nábytku.

Farby a ich vplyv

Vplyv farieb na ľudskú psychiku je skutočne nespochybniteľný. Vplývajú na nás v jednom kuse s naším vedomím aj bez. Farby vlastného bytu môžu ovplyvniť mnoho. Náladu, energiu, šťastie, a dokonca aj povahové vlastnosti.

 

Aké farby zvoliť do spálne?

Vyhnite sa pridivokým farbám, ktoré by vás pri spánku mohli rušiť. Stavte skôr na farby pokojnejšie a myslite pritom aj na vlastný partnerský život.

Do spálne sa hodí farba modrá, ktorá upokojuje. Ide o farbu oblohy a vody, modrá podľa staročínskeho umenia stelesňuje element vody a pomáha nastoliť kvalitný a príjemne relaxačný spánok. Priaznivo vplýva aj na zdravie človeka, optimalizuje srdcovú frekvenciu, znižuje vysoký krvný tlak a prehĺbi spánok.

Farba karamelu je tiež dobrou možnosťou. Karamel prebúdza vášeň a prehlbuje intimitu a hodí sa preto do spální, ktoré obývajú páry.

Oživte izbu dekoráciami

Vyvážte v spálni aj ostatné elementy. Umiestnite do nej element ohňa, ktorý môže stelesňovať obraz s výraznými prvkami červenej či oranžovej. Pozitívne a upokojujúco vplýva na ľudí aj zelená a žltá farba. Obe vám do života prinesú veľkú dávku optimizmu, upokoja vaše nervy a vylepšia spánok. Aj žltú a zelenú môžete do spálne zakomponovať pomocou dekorácií a doplnkov – závesov, posteľnej bielizne alebo kobercov.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *