Bez čoho sa na letnej dovolenke nezaobídete?

Najkrajšie obdobie v roku je tu. Obdobie plné slnka, voľna, dovoleniek, dlhých večerov a teplých dní, zážitkov a cestovania. Čo si nezabudnúť pribaliť, aby bola dovolenka bez chybičky?

Cestovná horúčka a veľa povinností často spôsobí, že balíme na poslednú chvíľu a niečo dôležité tak môžeme ľahko zabudnúť. Základ sú doklady, plavky a aspoň jedno tričko navyše, kefka na zuby, lekárnička a kozmetická taštička. Tá je dôležitá hlavne pre ženy, pretože aj keď je more dokonalé a hotel vybavený, vyrážka z hotelového mydla alebo dredy vo vlasoch nie je nič, čo by sme si na dovolenke chceli užívať. Suché i mokré vlasy rozčeše bez bolesti obľúbená kefa Tangle Teezer, ktorú vďaka praktickej krabičke môžete prihodiť do kufra aj batohu bez obáv z toho, že vaša hriva bude na všetkých kúskoch oblečenia.

Okrem poriadneho hrebeňa je potrebné myslieť na starostlivosť o vlasy, pretože či chceme alebo nie, v lete dostávajú zabrať. Aby ste ušetrili miesto v kufri aj sa vyhli problémom na letisku, dajte prednosť cestovným malým baleniam, ideálna je cestovná sada od jednej značky, kde nájdete šampón, kondicionér aj následnú starostlivosť. Ušetrené miesto môžete využiť napríklad na voňavý krém alebo ho naplniť až cestou späť. Na dovolenke sa vždy nájde niečo, čo si chcete doviezť domov. Do kozmetickej výbavy by mal tiež patriť sprchový gél, ktorý máte vyskúšaný, a samozrejme krém a telové mlieko.

A pretože na dovolenke sa predpokladá krásne počasie, vezmite so sebou aj opaľovací krém a starostlivosť po opaľovaní, budú sa vám hodiť. Pre večerné túlanie a objavovanie kaviarní na promenáde okolo pláže pribaľte aspoň tónovaný lesk na pery a riasenku. Samozrejme platí v prípade, že idete do nejakého letoviska. Ak vás čaká outdoor dovolenka, miesto lodičiek pribaľte skôr nejaký repelent a dezinfekciu, použijete ju určite viac. Či už hotel a more alebo hory a kempy, všade si zaslúžite trochu toho luxusu a hýčkania. Takže nezabudnite aj na vlhčené obrúsky a dezinfekčný gél na ruky. Všetky tieto nevyhnutnosti aj mnoho ďalších zoženiete na www.parfemy-elnino.cz a stihnete to z pohodlia domova ešte pred dovolenkou. A ušetrený čas môžete venovať napríklad výberu nových plaviek. Tie sú totiž zo všetkého najdôležitejšie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *