Starostlivosť o pleť a vlasy – prepnite na jesenný režim!

Starostlivosť o naše zdravie a vzhľad by sme mali prispôsobiť ročnému obdobiu. Ale zatiaľ čo telový krém alebo mlieko vyberáme automaticky podľa toho, či potrebujeme udržať sviežie opálenie alebo nie, nad šampónmi alebo krémami na pleť sa už príliš nezamýšľame.
A pritom práve pokožka na tvári a na rukách trpí jesennými výkyvmi teploty najviac. Ranné mrazíky, vietor, dážď, ale aj príliš prekúrená alebo klimatizovaná miestnosti – to všetko našej pleti nesvedčí. Napína sa, šupinatí a prichádza o potrebný kožný film.
Základom starostlivosti o extrémne suchú pleť by mala byť tá správna kozmetika. Zamerajte sa na zloženie a hľadajte arganový alebo jojobový olej či bambucké maslo, ktoré vie pleť vyživiť a zároveň ju dostatočne hydratovať a ochrániť. Dokáže tiež obmedziť vzniku nepríjemných reakcií na chlad – typicky vystúpené žilky alebo pupienky, ktorými sa prejavuje citlivá pokožka.
Vyberať môžete zo širokej palety telových mliek a krémov. A zaznamenali ste už v regáloch drogérií hydratačné telové závoje? Tieto malé zázraky vedia pokožku hydratovať celých 24 hodín a navyše ju krásne ale jemne prevoňajú. A ako bonus sa navyše aj veľmi ľahko aplikujú.
Nezanedbajte ale ani vnútornú hydratáciu. Celoročne by ste nemali zabúdať na dostatočný pitný režim a dostatok ovocia a zeleniny – bez toho ani tá najlepšia a drahšia telová kozmetika príliš nezmôže.
Správnu starostlivosť nezabudnite dopriať aj svojim kaderiam, ktoré sú po horúcom lete zoslabené a unavené. Regeneračná kozmetika pre rast vlasov oživí ich vzhľad a zabráni rednutiu vlasov na zimu. Vyberajte medzi osvedčenými prípravkami. Značky Plantur alebo Alterna obsahujú množstvo aktívnych látok, ktoré pôsobia priamo pri koreni vlasov a efektívne tak podporujú ich rast a vitalitu. Vďaka ich pravidelnému používaniu budete mať vlasy krásne a zdravé po celý rok.
Raz za štrnásť dní tiež nezabudnite dopriať svojim vlasom hĺbkovú regeneráciu za pomoci výživného oleja alebo masky. Používajte tie zmývateľné, ktoré vlasy nezaťažia, ale zanechajú ich lesklé hebké.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *