Zatočte s rozšírenými pórmi

Rozšírené kožné póry trápia množstvo ľudí, majú ich muži aj ženy, starší aj mladší ľudia. Kožných pórov sa nikdy nezbavíte, sú prirodzenou súčasťou kože a sú veľmi dôležité. Vďaka nim môže koža dýchať, prostredníctvom kožných pórov sa vylučuje kožný maz a aj škodlivé látky. Ak sú ale póry rozšírené a kožné žľazy produkujú viac kožného mazu môžu nastať problémy. Ako sa im vyhnúť?

Ak sa obávate jaziev po akné môžete im predchádzať ešte skôr ako sa akné u vás objaví. O akné hovoríme ak dôjde k upchatiu kožného póru kožným mazom, odumretými kožnými bunkami a baktériami, ktoré akné spôsobujú. Následne môže vzniknúť pupáčik plný hnisu. Ak pupáčik neodborne vytlačíte môže hnis prejsť hlbšie do kože a spôsobiť zápal, čo poznáme ako podkožné akné. Práve tento typ akné zanecháva jazvy. Pokiaľ ale hneď na začiatku zvolíte správnu starostlivosť o pleť môžete tvorbu kožného mazu zmierniť a aj zmenšiť kožné póry.

AHA a BHA kyseliny

Ide o účinné látky, ktoré šetrne odstraňujú z povrchu kože odumreté kožné bunky a viažu na seba kožný maz. Preniknú aj do kožných pórov a prečistia ich. Póry sú čisté a nedochádza k ich upchávaniu. Čisté póry sa začnú sťahovať.

Zinok

Zinok je pre pokožku veľmi dôležitý. Zvyšuje jej obranyschopnosť, má protizápalové účinky a sťahuje kožné póry. Jeho sťahujúce účinky sa využívajú aj v boji s vráskami a ovisnutou pokožkou. Zinok tiež podporuje regeneračné procesy v koži čím zrýchľuje a zlepšuje hojenie rán.

Retinol

Retinol je derivát vitamínu A, ktorý má na pokožku množstvo priaznivých vplyvov. Často ho nájdete v kozmetike proti starnutiu pleti. Podporuje tvorbu kolagénových vlákien, čím zvyšuje jej pružnosť, vyrovnáva pH kože, odstraňuje z povrchu odumreté kožné bunky, zmierňuje viditeľnosť pigmentových škvŕn, sťahuje kožné póryreguluje tvorbu kožného mazu.

Pri požívaní kozmetiky s retinolom ale postupujte opatrne, môže pleť podráždiť. Pokožku môžete na retinol privykať. Zaobstarajte si kozmetiku s nízkou koncentráciou tejto látky a aplikujte ju na pleť zo začiatku 2-3 krát do týždňa. Neskôr frekvenciu zvýšte. Ak si pokožka zvykla na retinol žiadne podráždenie sa neobjaví.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zatočte s rozšírenými pórmi, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *