Žalúzie a rolety vyriešia tienenie miesto záclon aj závesov

Tienenie na oknách je nutnosť. Chráni naše obydlia pred prehrievaním, pred intenzívnym slnečným svetlom, ale užitočné je aj v noci, ak nám do okien svieti pouličná lampa, alebo pri jasných nociach presvetlených mesiacom. Nemusíte však zostávať len u záclon a závesov. V niektorých prípadoch to ani nie je možné.

 

Žalúzie ako estetické a funkčné tienenie

Horizontálne aj vertikálne žalúzie poskytujú skvelú ochranu pred nežiadanými pohľadmi z okolia, ale aj pred slnečným svitom a svetelným smogom z ulice v nočných hodinách. Dokonca aj v zime žalúzie pomáhajú udržovať lepšie teplo a fungujú ako čiastočný izolant pred únikom tepla. Mnoho ľudí dnes nechce mať doma záclony. Žalúzie, predovšetkým vertikálne, sa skvelo kombinujú s polopriehľadnými aj zatemňovacími závesmi. Používať sa ale dajú aj bez závesov. Na veľkých oknách vypadajú skvelo, ponúkajú celú škálu dizajnov, hlavne vďaka pestrej farebnosti a rozličným materiálom. Vertikálne žalúzie sú vlastne alternatívou k závesom a v dĺžke po zem vypadajú veľmi efektne.

Žalúzie sú tiež výborným riešením pre okná v podkroví. Tu je riešenie so závesmi komplikované a často neriešiteľné. Tiež nesplňuje tie funkcie, ktoré by sme od tienenia strešných okien očakávali.

 

Krása textilu vynikne na roletách

Nechcete na okná závesy ani záclony, ale napriek tomu sa vám páčia textilné doplnky? Vyriešia to textilné rolety. Rolety si vyberiete z rôznych textílií, ale na výber sú aj rozličné spôsoby ovládania. Klasické sú retiazkové rolety, používajú sa tiež pružinové rolety a stále častejšie aj sofistikované motorické rolety.

Pokiaľ ide o materiály, veľmi obľúbenou voľbou sú tiež bambusové rolety a tiež plissé rolety. Ideálne riešenie ponúkajú tzv. rolety nazvané Deň noc. Tie umožňujú dokonalé zatemnenie aj reguláciu osvetlenia behom dňa bez nutnosti vytiahnutia žalúzií.

Pre rôzne domy sa hodia tiež vonkajšie rolety. Sú účinnou ochranou proti prehrievaniu aj ochladzovaniu interiéru. Tiež sa považujú za pasívny bezpečnostný prvok proti vlámaniu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Žalúzie a rolety vyriešia tienenie miesto záclon aj závesov, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *