Pradiareň 1900 – moderné kancelárie dýchajúce históriou

Ak hľadáte pre svoje podnikanie adresu, ktorá každého ohúri, jednoznačne by ste si mali vyhliadnuť voľné kancelárie v Pradiarni 1900, ktorá bude finálne zrekonštruovaná v roku 2020. Vizualizácia sľubuje naozaj veľa. Čo všetko môžete čakať od renovovanej budovy?

Budovu bývalej cvernovej továrne vyhlásili v roku 2007 za národnú kultúrnu pamiatku, po rekonštrukcii sa stane dominantou vznikajúcej štvrte ZWIRN. Tá nesie názov po bývalej uhorskej cvernovej továrni Zwirn Fabrick. Celková nájomná plocha v novej Pradiarni 1900 bude 14 870 metrov štvorcových, z toho administratívne priestory zaberú až 11 760 metrov štvorcových. Priestor je naozaj členitý a mimoriadne zaujímavý vizuálne i z architektonického hľadiska. Takmer päť metrové stropy, celkom štyristo liatinových stĺpov a 505 okien v 78 tvarových alternatívach – aj to bude „nová Cvernovka“. Rekonštrukciu odborne vedú architekti z architektonickej kancelárie Bouda Masár. Citlivá obnova Pradiarne 1900 rešpektuje plán Krajského pamiatkového úradu a ochranu jednotlivých pamiatkovo chránených prvkov, úrad dozerá na celý priebeh rekonštrukcie.

 

Moderná budova s historickými prvkami si získa každého

Po ukončení obnovy sa Pradiareň 1900 stane dominantou novej štvrte Zwirn. Lokalita zmení svoj charakter i občiansku vybavenosť, Pradiareň 1900 bude ponúkať okrem administratívnych priestorov aj obchodné prevádzky na prízemí, unikátne kancelárie i kultúrno-spoločenský priestor s auditóriom. Práve ten sa bude sa bude nachádzať v priestoroch bývalej Silocentrály, ktorá bola akýmsi „srdcom“ niekdajšej pradiarne. Priestor, kde sa moderné trendy snúbia s pôvodným vzhľadom a charakteristickými prvkami budovy. Pri rekonštrukcii sú použité technicky vyspelé materiály, vďaka čomu bude budova Pradiarne 1900 nízkoenergetická a získa medzinárodný certifikát BREEAM Excellent. V lokalite vznikne aj námestie s replikami pôvodných chladiarenských veží, platanovou alejou a tabuľami s informáciami o histórii lokality. Ak túžite po kanceláriách na výnimočnom mieste s nezameniteľnou atmosférou, jednoznačne by ste si mali pozrieť projekt a vizualizáciu Pradiarne 1900.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Pradiareň 1900 - moderné kancelárie dýchajúce históriou, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *