Pohybové aktivity na doma, ktoré vás udržia fit

Existujú dve skupiny ľudí, tí, ktorí uprednostňujú cvičenie v domácom prostredí, a tí, ktorí domáce cvičenie nemajú príliš v láske a milujú športovú aktivitu vonku, na športoviskách, či v rôznych športových zariadeniach. Občas však i druhú spomínanú skupinu milovníkov pohybu prekvapí situácia (alebo počasie) a chtiac – nechtiac sú odkázaní na domáci tréning. Spísali sme pre vás niekoľko inšpirácií na domáce pohybové aktivity.

LISS workout: pred tým, než sa naplno pustíte do tohto jedinečného workoutu, nezabúdajte na obuv. Odporúčame využiť tenisky na cvičenie, aby nedošlo k zbytočným pádom, či pošmyknutiam. Na rozdiel od známych HIIT tréningov sa LISS zameriava na menej namáhavé cviky vykonávané po dlhšiu dobu a s nižšou intenzitou.Za LISS možno považovať aj napríklad rýchlu chôdzu či turistiku, avšak v rámci jeho prevedenia v domácom prostredí sú na Internete dostupné rôzne cvičebné videá.

Joga: podľahnite kúzlu jogy, ktorá vás vtiahne do sveta relaxu, flexibility a spevnenia celého tela. Pre začiatočníkov sú na webe dostupné rôzne videá, ale i aplikácie a online cvičebné skupiny, vďaka ktorým sa naučíte techniku jednotlivých pozícií. Joga je výnimočná, a to nie len vďaka účinkom na fyzické zdravie, ale i kvôli psychickej pohode, ktorú prináša.

Tanečné workouty: ak milujete hudbu a patríte k tým, ktorých obľúbený song okamžite rozhýbe, tak sú tanečné workouty pre vás to pravé orechové. Nepotrebujete k tomu žiadne špeciálne športové oblečenie, postačí energia a chuť hýbať sa. Internet je bohatým zdrojom rôznych video tútorialov zameraných na tanečné tréningy, ktoré vás môžu sprevádzať a ukazovať vám správnu techniku jednotlivých pohybov. Tanečné workouty sú skvelým spojením spaľovania kalórií, tvorby pozitívnej energie a zlepšenia fyzickej kondície.

Zaujal vás na prvé prečítanie niektorý z našich tipov? Postačí vám chuť na pohyb, vaše obľúbené legíny na cvičenie, pohár vody a domáci tréning môže začať!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *