Nová kancelária vás nabije zdravou energiou

Raz za čas zmeníme zariadenie svojho bytu, vymeníme skrine, či kuchynskú linku, kúpime novú posteľ. Tešia nás moderné a nové kúsky, cítime, ako vnášajú čerstvú energiu do našich životov. Pritom však zabúdame, že väčšina z nás trávi viac času v práci ako doma. A o kancelárske zariadenie sa napriek tomu až tak veľmi nestaráme. Stačí nám, že máme kam odložiť dokumenty a kde položiť počítač.

Nezanedbávame tým však niečo? Naša kancelária je tiež určitý druh domova. Neosobnejšieho, plného práce a sústredenia, ale aj stretnutí s kolegami alebo klientami. Preto by aj tam mala raz za čas začať prúdiť iná energia, ktorá prinesie nový vietor do pracovných výkonov a rozhodnutí. Pretože to, čo nás obklopuje, má na nás vždy nejaký vplyv. Nová kancelária ako splnený sen – tak by sa dal nazvať pocit, ktorý niekedy zažívame, keď sa rozhodneme vynoviť svoje pracovné prostredie. Alebo si len hľadáme svoje priestory, kde nám práca pôjde od ruky a nebudeme rušení nevábnym vzhľadom starých stien a ošarpaných skríň. Pracovné miesto by nám malo pomáhať byť výkonnejšími a cítiť sa príjemne aj v náročných situáciách, nemať pochybnosti, či je vhodné uviesť doň návštevu alebo zorganizovať dôležitú poradu.

S čím teda začať? Ak sa rozhodnete pre výmenu zariadenia alebo len plánujete zariadiť nové kancelárske priestory, nepodceňujte hlavne kvalitné písacie stoly a stoličky. Sú najhlavnejšou, ale často najviac zanedbávanou súčasťou kancelárií. Písacie stoly by mali mať správnu výšku, byť dostatočne priestranné a prispôsobené na činnosť, ktorá je na nich realizovaná. Aj keď ich nebudete používať priamo vy, len vaši zamestnanci, určite ocenia pohodlie pri práci a nebudú sa sťažovať na bolesti krčnej chrbtice alebo ramien, ak sa im za stolom pracuje nepohodlne.

Kancelárske stoličky sú ďalšou kapitolou, ktorú sa určite neoplatí zanedbať. Vyberajte pohodlné, otočné, s opierkami na ruky a hlavne aby mali čo najviac možností k zmene polohy. Nestačí len funkcia nastavenia výšky. Na stoličke strávime mnohí skoro celý pracovný čas, preto by mala mať dostatočne vysokú opierku na chrbát, najlepšie s možnosťou aj upraviť jej sklon.

Nová kancelária je snom všetkých zamestnancov, od tých, ktorí len nastúpili do práce ako nováčikovia, až po tých, ktorí sú už na danom mieste roky. Pre mnohých podnikateľov je to zase možnosť ako konečne rozdeliť súkromný a pracovný život a mať reprezentatívny a príjemný priestor pre realizáciu svojich obchodných plánov. Držíme vám palce, aby ste si svoje kancelárie zariadili čo najlepšie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *