Lístkový krémeš

Zákusok vhodný na oslavu, párty, ku káve na nedeľu, ale aj na všedný deň. Zákusok je veľmi chutný, nie je príliš sladký a prípravu zvládne každá domácaM2050-242 gazdinka. Pre tie z Vás, ktorým sa výroba domáceho lístkového cesta zdá byť zložitá je tu možnosť nahradiť lístkové cesto klasickými Bebe keksami, ktoré kúpite v supermarkete.

Príprava lístkového cesta:

Z 300g masla, 3 žĺtkov, 400g múky, 1,5 dl vody a  šťavy z jedného citróna vypracujeme tuhé cesto. Cesto necháme hodinu odležať, potom rozdelíme na dve rovnaké časti. KaždúM2050-244 časť rozvaľkáme na cca 3 mm a poskladáme do štvorca, opakujeme 4 krát. Potom cesto rozdelíme na dve časti, ešte raz rozvaľkáme a každý plát dáme na plech, pečieme 5 minút pri teplote 220°C.

Krém z pudingu:

Do väčšieho hrnca dáme variť liter mlieka s dvoma lyžicami cukru. V menšej miske si v troch mlieka (cca 150 ml) vymiešame tri Zlaté klasy, do ktorých pridáme štyri vaječné žĺtky a dobre premiešame vareškou. Keď sa mlieko začne variť, pridáme do neho zmes zo Zlatého klasu. Varíme jednu minútu, potom necháme vychladiť, počas chladenia stále premiešavame.

Šľahačkový krém:

Vyšľaháme dve balenia sladkej smotany s 2 balíčkami stužovača a 1 balíčkom cukru.

Na upečený plát natrieme najskôr pudingový krém, nato šľahačku, priložíme druhým plátom cesta a polejeme čokoládou.

Sladké pochúťky milujem, a táto sladká dobrota je mojou najobľúbenejšou a v horúcich letných dňoch sladké potešenie v podobe tak lahodného koláča je skutočnou odmenou. Recept  je veľmi jednoduchý a domáce lístkové cesto je oveľa chutnejšie, ako kúpené v obchode.

A ako ja tvrdim už dávno najlepšie recepty sú tie, ktoré si vymyslíme sami doma, ja síce vlastním mnohé knihy o varení,  a mnohé recepty z nich aj vyskúšam, ale nakoniec si každý recept upravím podľa svojej chuti a väčšinou zistím, že až vtedy je jedlo naozaj lahodné, a to isté sa mi stalo práve s krémešmi. Vždy som si kupovala lístkové cesto v obchode, až dňa kým som nevyskúšala upiecť domáce.  Ocot som vymenila za citrónovú šťavu, a cesto bolo odrazu ľahšie a nadýchanejšie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *