Drevo je späť. Dominuje aj kúpeľniam

Drevo je jeden z najobľúbenejších stavebných materiálov. Hoci sa zdalo, že je na ústupe a ide ho vytlačiť sklo a betón, teraz opäť zažíva veľké obrodenie. Dôkazom toho, že prírodný tatranský profil je stále živý, sú aj najnovšie trendy, ktoré platia pre top moderné kúpelne. Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne? Tieto rady vás určite potešia a inšpirujú.

Industry štýl

Súčasný trend je útulný minimalizmus. V celom byte. Kúpeľne nie sú preto výnimkou. Prvou dilemou, ktorá vás trápi je, či si vybrať vaňu alebo sprchový kút? Rozhodne hranatý sprchový kút. Jednak pri sprchovaní miniete oveľa menej vody ako pri kúpaní a je pohodlnejšie sprchovať sa v kúte ako vo vani. A čo dlažba? Letí kombinácia neutrálnych farieb – bielej a sivej, sivej a čiernej, čiernej a bielej. Nebojte sa, že to bude na vás pôsobiť neosobne. Doplníte to drevom a kovovým akcentami, ktoré tento priestor opticky zohrejú.

Kombinácia betónu/kameňa, dreva a kovu

Kombinácia týchto materiálov pôsobí industriálne a zároveň útulne. Teplé drevené obklady môžete použiť na stenu a rovnako aj na zem. No kombinácia pohľadového betónu na zemi a dreveného obkladu na stene so sprchovým kútom je naozaj krásna. Keď k tomu pridáte aj drevený nábytok a kovové akcenty, nemusíte sa vôbec obávať, že neutrálne farby budú pôsobiť chladne. Aký kov je najlepší? Teplé farby mosadze, medi a zlata. Kohútiky, vešiaky na uteráky, úchytky na skrinkách sú  v týchto farbách skutočne sexi.

Hranaté tvary

Hranaté tvary sa nosia. Hranatý sprchový kút, hranaté umývadlo, hranaté vodovodné batérie, hranatá sprchová hlavica. Hranatosť podčiarkuje minimalizmus a zároveň zdôrazňuje funkcionalitu kúpeľne. Kúpeľňový dizajn, o ktorom ste sa akurát dočítali, vytvára minimalistickú, maximálne funkčnú, úžasne dizajnovú a funkčnú kúpeľňu. Nebojte sa skúsiť tieto prvky aj pri rekonštrukcii tej svojej kúpeľne, nebudete si to vedieť vynachváliť.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *