Detská móda – aké sú tohtoročné trendy?

Už dávno nie je detská móda len obyčajnou módou s detskými motívmi rozdelená na tú v dievčenských a chlapčenských farbách. Aj detskú módu ovládajú trendy. Aké sú trendy pre tento rok? Nie je ich málo a rozhodne stoja za to.

Detská móda – aké sú tohtoročné trendy?

Už dávno nie je detská móda len obyčajnou módou s detskými motívmi rozdelená na tú v dievčenských a chlapčenských farbách. Aj detskú módu ovládajú trendy. Aké sú trendy pre tento rok? Nie je ich málo a rozhodne stoja za to.

Rok čo rok sa menia nielen trendy v oblasti dámskej a pánskej módy. Módne trendy sa dotýkajú aj detskej módy a výrobcovia vedia túto módu veľmi rýchlo dostávať k módychtivým zákazníkom, ktorým záleží na tom, aby aj ich deti boli vždy šik a oblečené podľa poslednej módy. Aj tento rok je z čoho vyberať. Detské šaty sú opäť iné – stále detské, ale viac uvedomelé a súčasne neprehliadnuteľné.

Pastely ako marshmallow

Kto staví na pastelové farby, urobí dobre. Práve tieto farby totiž vládnu detskému módnemu šatníku. A platí to ako pre dievčatá, tak aj pre chlapcov. Pri kombinácii pastelových farieb navzájom si môžete dovoliť takmer čokoľvek. Vlastne sa k sebe hodí každá s každou a čím väčší mix z nich urobíte, tím čarovnejší outfit vo výsledku stvoríte.

Udržateľná móda ako samozrejmosť

Kedysi sme riešili, či sú móda, tkaniny, používané farby a doplnky pre deti bezpečné. To už dnes neriešime. Výrobcovia vedia, že v tejto oblasti nesmú pochybiť. Ale na druhú stranu sa zaujímame o to, odkiaľ naše oblečenie je, kto ho vyrobil a s akým vplyvom na životné prostredie. Každé tričko či iný kúsok odevu, ktoré našim deťom kúpime, ovplyvní ich budúcnosť. Preto je dobre, že výrazným hitom tohoto roku je udržateľná móda pre deti. Pozerajte sa na to, či boli pre vami nakupované detské odevy použité recyklované materiály, aj ako a kde boli vyrobené. Hovorte o tom so svojimi deťmi a učte ich byť pyšné na to, že ich móda je udržateľná.

Trochu vintage, trochu retro

Kvetiny, geometrické tvary, ale aj strihy aké nosili často už naši starí rodičia. Presne to vtrhlo do detskej aj tínedžerskej módy. Ale neľutujte, že ste im neodložili tie svoje staré kúsky. Do šatníka detí patria vždy nové kusy. Trebárs inšpirované šatami, ktoré sme nosili za mlada.

Výrazné vzory ako identita

Tohtoročná móda sa nebojí byť vidieť vďaka výrazným vzorom. Či už sú to rôzne abstraktné vzory, kvetiny alebo srdiečka. Nechajte dieťa vyniknúť vo výraznej farebnosti s ešte výraznejšími vzormi. Oblečenie vďaka nim dostane až umelecký nádych. A niekedy ide dokonca o skutočné umenie, pretože mnohé značky umelcov priamo oslovujú a robia s nimi špeciálne kolekcie pre deti.

Atletická elegancia

Deti sa majú cítiť v oblečení ako vo vlastnej koži. Oblečenie im nesmie brániť v pohybe, ktoré k deťom nerozlučne patrí. Preto sa výborne uchytil trend atletickej módy. Módne tepláky či oblečenie v pohodlných športových strihoch je hitom. Ale nečakajte žiadnu funkčnú nudu. Do športovej módy sa priplietol tyl aj ďalšie zaujímavé materiály či prvky. Rozhodne nekupujete deťom obyčajné tepláky!

Čo ešte letí?

U dievčenskej módy sa nebojte nadýchaných prvkov. Či už ide o balónové rukávy, alebo o balónové sukne. Chlapcom aj dievčatám pristane trend čierno-bielych outfitov. Hitom je šachovnicový vzor, ale aj ďalšie monochromatické kúsky v šatníku. Obliecť dieťa od hlavy až k pätám do jednej farby, do valér niektorej z farieb, ev. do dvojfarebnej kombinácie – to je veľký hit sezóny.

Ani deťom nesmú v šatníku chýbať trendy bundy. Rôzne džínsové bundy, bombery a vestičky. Nie tie nenápadné, ale veľmi výrazné, s neprehliadnuteľnými detailmi.

Zamerajte sa tiež na textúry. Voľte pre oblečenie materiály so štruktúrou. Môže ísť o bouclé, manšester, ľan apod.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *