Čo by mal spĺňať naozaj kvalitný detský nábytok?

O tom, že detský nábytok musí spĺňať nejaké kritériá, už počul asi každý. Nie všetci však vedia, o čo presne ide. Preto sme sa rozhodli pomôcť rodičom a ich blízkym, aby vybrali nábytok do detskej izby naozaj zodpovedne. Prečítajte si, čo by ste si pri kúpe detského nábytku mali všímať a aké kritériá by takýto nábytok mal spĺňať.

Detský nábytok by mal byť trvácny a bezpečný

Bezpečnosť by mala byť na prvom mieste a v prípade detí to platí dvojnásobne. To znamená, že detské postele, detské skrine, stolíky a stoličky pre deti by mali byť ošetrené výlučne netoxickým lakom alebo farbou. Potrebné informácie o tom, ako bol nábytok pre deti zhotovený, by ste mali získať u výrobcu.

Rovnako aj jeho konštrukcia by mala byť pevná a bez problémov odolávať i nemotornému detskému zaobchádzaniu. Všímajte si tiež, či nový detský nábytok nemá ostré hrany či nebezpečné vyčnievajúce skrutky a kliny. Práve tie totiž môžu zapríčiniť bolestivé poranenia pri neopatrnej manipulácii.

 

Správny nábytok pre deti ponúka dostatok priestoru

Hračky, knihy, učebnice, oblečenie alebo rôzne detské drobnosti. Aby detská izba nevyzerala ako po výbuchu, mal by nábytok do detskej izby obsahovať dostatok miesta, kde sa toto všetko pekne pomestí. Detské skrine, police a regály sú ideálne do chlapčenskej i dievčenskej izbičky, stačí si len vybrať veľkosť, farbu a materiál. Svoje miesto si v izbičke nájdu aj rôzne komody s objemnými šuflíkmi na šaty i detské cennosti.

 

Stabilný nábytok do detskej izby v štýlovom dizajne

Nemusíte ani zdĺhavo hľadať a na trhu nájdete bohatý výber masívneho nábytku rozličných materiálov a štýlov. Drevený detský nábytok má svoje osobitné čaro, ktorým si získal a stále získava množstvo priaznivcov. Vďaka svojej stabilite, odolnosti a pôsobivej elegancii tak rozhodne nestráca na popularite. Vybrať si môžete drevené detské skrine, postele, stolíky alebo rovno celé zostavy, s ktorými si rýchlo a jednoducho zariadite celú detskú izbu.

Autorom PR článku je copywriter digitálnej agentúry TEXTO. smein

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *