Cena zlata raketovo rastie. Kam ste uložili svoje peniaze vy?

Inšpiráciou nám môžu byť Česi, ktorí vedia ako investovať peniaze a investujú do zlata, ktoré ako investícia obstálo aj v dobe koronavírusovej krízy, kedy padali akcie, ceny nehnuteľností a zatvárali firmy.

 

Čo znamená investovať do zlata?

Nie je zlato ako zlato. To investičné má jasné pravidlá. Jedná sa vlastne iba o investičné zlaté zliatky, ktoré sa bežne nazývajú aj zlaté tehly. Druhou podobou investičného zlata sú investičné zlaté mince. Takže čo nie je investičné zlato? Nie je to surové zlato, rozhodne to nie sú akcie firiem ťažiacich zlato, ale nie sú to ani numizmatické mince či zlaté šperky. Hodnota zlata v tejto podoba sa určuje inak.

TIP: Kde kúpiť investičné zlato? Pražská mincovna predáva zlato vo svojej bratislavskej predajni na Dunajskej ulici 68. S nákupom vhodného investičného zlata vám tu poradia skutoční odborníci.

 

Cena zlata rastie a nezastaví sa

Česi neváhajú s nákupom zlata z dvoch dôvodov. Jeho cena zlata rastie a aj keď už je vysoko, stále sa predpokladá že porastie ďalej. Naviac odborníci predpokladajú, že na takto vysokej cene sa aj udrží. Takže aj na Slovensku sa nám zlato oplatí nakupovať. Čechom ale do kariet hrá aj silná česká koruna. Tá však môže čoskoro klesnúť a pokles o 1 CZK by automaticky nákup 1 kilogramu zlata zdražil o 2000 €. Takže váhať sa Čechom neoplatí.

 

Aké je cena zlata?

Odpoveď je jednoduchá – rekordná! K 27. 7. 2020 prekonalo zlato svoj rekord, ktorý držalo z roku 2011. Dosiahlo cenu 1945 € za uncu. Teraz sa očakáva, že bude jeho cena atakovať 2000 € za uncu. Aktuálnu cenu zlata môžete sledovať na adrese Zlate-mince.cz.

 

Investícia do zlata je stávka na istotu

Zlato sa dlhodobo ukazuje ako správna investícia. Znamená bezpečné uloženie majetku, ale v dobe nízkych, nulových až záporných úrokov taktiež výborné zúročenie úspor. Cena zlata rastie nielen krátkodobo, ale aj dlhodobo. Kto dozlata investoval pred desiatimi rokmi, má dnes dvojnásobok.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *