Ako si vybrať pôžičku?

Doľahla na vás finančná núdza, potrebujete peniaze na rekonštrukciu bytu alebo si chcete dopriať luxusnú dovolenku? Potom je pôžička pre vás tá správna odpoveď. Ako však vybrať tú najlepšiu pre vás? Poradíme vám. Najprv si vypočítajte, akú sumu ste mesačne schopný splácať bez toho, aby to negatívne ovplyvnilo kvalitu vášho života.

screen-slovenska-pozicovna

Máte? Tak my zase máme pre vás ďalšiu radu – nepožičiavajte si nikdy viac peňazí, ako v skutočnosti potrebujete. Je to zbytočnosť, ktorú by ste v budúcnosti oľutovali. Požičajte si len toľko, koľko skutočne potrebujete. Výška mesačnej splátky je závislá od dĺžky pôžičky. Preto, ak sú vaše finančné možnosti dobré, snažte sa zobrať si pôžičku na čo najkratšie obdobie, pretože sa ľahšie žije, keď nemusíte každý mesiac splácať pôžičku po dlhé roky.

Rozhodujete sa, či pôžičku zabezpečiť alebo nie? Zabezpečené pôžičky sa poskytujú pri vyšších sumách a majú lepšie úrokové podmienky ako nezabezpečené pôžičky, ale pozor! Ak si požičiavate viac ako 3000 € sám a nie ako manželský pár, potom je zabezpečenie podmienkou. Musíte pôžičku zabezpečiť ručiteľom alebo nehnuteľnosťou, to je už na vás, pre ktorý variant sa rozhodnete.

Poistiť či nepoistiť? Toto je tak isto na vás a na tom, akú máte stabilnú pracovné miesto. Ak si beriete pôžičku na kratší čas a máte istotu, že o prácu neprídete, potom je poistenie pôžičky nepotrebné. Poistenie pôžičky sa odporúča hlavne v prípade, ak nemáte istotu v zamestnávateľovi, že si vás v práci ponechá a pôžičku si beriete na dlhšie časové obdobie – dva roky a viac. 

Ak máte zodpovedané všetky otázky, potom nastal čas na výber spoločnosti, ktorá vám pôžičku poskytne. Zistite si podmienky všetkých spoločností, ale pozor, nevyberajte si hneď tú najvýhodnejšiu. Predtým ešte získajte informácie v diskusiách na internete od ľudí, ktorí si od tejto spoločnosti brali pôžičku. Môžu byť veľmi nápomocné. Až potom si vyberte spoločnosť a pôžičku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *