Ako sa správne starať o kolesá?

Automobil sa používa na prepravu ľudí a nákladu z jedného miesta na druhé, ale jeho vonkajšia časť je dôležitou súčasťou, ktorá mnohé odhaľuje o svojom majiteľovi. Ak vám záleží na tom, ako vaše vozidlo vyzerá, nezabudnite na pravidelnú starostlivosť, ktorú disky kolies potrebujú. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa čistenie diskov kolies vykonáva.

 

Nezabudnite pravidelne čistiť disky kolies

O disky kolies je potrebné sa starať bez ohľadu na tip a kvalitu povrchu danej zliatiny. Teraz nehovoríme o tom, že sa vyzbrojíte špeciálnou kefou a budete ich doslova drhnúť. Nič také tu neplatí. Naopak, čím šetrnejší budete, tým viac im prepožičiate lesk a samozrejme i životnosť. Vsaďte na pravidelné intervaly, nestačí iba ošplechnutie vodou. Najväčším nepriateľom je samozrejme soľ, blato a aj jemné prachové častice. K pravidelnej údržbe vám najlepšie poslúži špeciálny čistič diskov.

Nezabudnite, že sa k čisteniu pristupuje iba za predpokladu, že sú kolesá úplne vychladnuté. To trvá najmenej 15 minút po príchode do cieľa. Údržba sa vždy vykonáva v tieni, aby nečistoty na kolesách opätovne nezaschli.

Čistič diskov Tempo

Pozrime sa na populárny odstraňovač nečistôt z diskov kolies s mechanickým rozprašovačom. Čistič diskov je vysoko účinným prostriedkom pre zbavenie sa všetkých nežiaducich častíc z brzdového obloženia. Dokáže odstrániť usadenú posypovú soľ, mastnotu aj stopy prachu. Tempo čistič diskov je určený výhradne k železným aj hliníkovým kolesám všetkých automobilov. Výrobcovia mu samozrejme prepožičali aj vysokú viskozitu, vďaka ktorej na diskoch oveľa dlhšie lipne a celková doba pozitívneho účinku je predĺžená. Dokonca sa nemusíte obávať, že by pri hliníkových diskov dochádzalo k akémukoľvek poškodeniu povrchovej úpravy – vyskúšajte ho a dajte nám vedieť, ako ste boli spokojní.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *