Zvýšte produktivitu vašich zamestnancov správnym výberom osvetlenia

Kancelárske osvetlenie je dôležité pre zdravie, pohodu a produktivitu práce zamestnancov. Je vedecky dokázané, že druh osvetlenia používaný na pracoviskách, skutočne ovplyvňuje prácu, náladu a celkové zdravie zamestnancov.

Takže aké dôležité je osvetlenie, pokiaľ ide o kancelárske priestory, a aké sú najlepšie postupy pri výbere osvetlenia? Kancelárske osvetlenie je jedným z mnohých faktorov, ktoré zamestnanec vníma na pracovisku. Správne osvetlenie môže zvýšiť produktivitu zamestnancov, ale aj zvýšiť estetickú príťažlivosť kancelárie. Osvedčené postupy týkajúce sa osvetlenia kancelárií by mali dodržiavať bezpečnostné predpisy a tiež zabezpečiť dobrú rovnováhu s prirodzeným svetlom.

 

Správne osvetlenie, lepší výkon

Pracovisko je miesto, kde väčšina zamestnancov trávi väčšinu svojho dňa  medzi siedmou až piatou hodinou päť dní v týždni. Preto sú priaznivé pracovné podmienky pre zamestnancov rozhodujúce, aby poskytovali čo najlepšie výkony a cítili sa úplne pohodlne – a osvetlenie je jednou z týchto podmienok. Osvetlenie ovplyvňuje ergonómiu, teda spôsob, akým ľudia vystupujú na pracovisku. Pri jasnom a kvalitnom osvetlení sa ľudia dokážu lepšie sústrediť na svoju prácu, zatiaľ čo slabé osvetlenie spôsobuje únavu a bolesti hlavy.
Ak máte na starosti výber kancelárskeho osvetlenia, nezabudnite, že zvolené osvetlenie by nemalo byť príliš matné ani tvrdé – musí sa nájsť a udržiavať harmónia. Často sa odporúča, aby osvetlenie interiéru v kancelárii bolo čo najviac synchronizované so svetlom vonku. Stropné osvetlenie je jedným z prvých problémov pri výbere kancelárskych svetiel, pretože poskytuje najviac svetla.

Bolo pozorované, že biele svetlo koreluje s energiou a bdelosťou zamestnancov, zvyšuje výkon a produktivitu, zatiaľ čo tlmené svetlá spôsobujú ospalosť a letargiu. Preto dávajte pozor na výber správnych žiaroviek.

V prípade, že sa v kancelárii používa kombinácia prirodzeného a umelého osvetlenia, je dôležité zabezpečiť, aby slnečné žiarenie zvonku nevytváralo priame oslnenie. Ak je ktorýkoľvek z pracovných stolov vystavený priamemu slnečnému žiareniu, oslnenie rozptyľuje a poškodzuje oči zamestnancov.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *