Zlaďte záclony s tapetami

Rok čo rok prichádza nová príležitosť plniť si svoje predsavzatia. Sľúbili ste si, že už konečne prerobíte detskú izbu a vašu spálňu? Tak svoje slovo dodržte. Aby ste to zvládli ľahšie, pripravili sme pre vás návod, ako správne zladiť záclony s tapetami.

Záclony a ich využitie

Záclony boli odjakživa súčasťou každého príbytku a ich vzhľad sa postupom času menil. Do výroby sa pridávali rôzne druhy materiálov, aj keď tradičné paličkované alebo háčkované záclony dodnes majú vysokú hodnotu. Všetko je dnes otázkou vkusu a samozrejme aj financií, ktoré častokrát zohrávajú kľúčovú úlohu v konečnom rozhodovaní pri akejkoľvek prerábke obydlia.

V bytovom textile dnes na vás čaká mnoho materiálov, ako napr.: polyester, bavlna, hodváb, satén, či ich kombinácie. V ponuke nájdete aj záclony jednofarebné, vzorované, transparentné, polotransparentné, lankové, metrážové, kusové apod. Vzory sú dnes veľmi v móde, ale treba dať pozor na to, aby vám nerušili celkový vzhľad interiéru, ale skôr krásne zapadli do kontextu.

Záclony môžete využiť prakticky kdekoľvek, kde máte osadené okno. Krátke záclony na teleskopickej garniži sa budú vynímať v kuchyni, kde budete mať dostatočné súkromie od zvedavých pohľadov susedov, ale zároveň dovolíte slnečným lúčom preniknúť do kuchyne a osvetliť ju. Dlhé transparentné a väčšinou padavé, jednofarebné záclony sa budú vynímať v obývačke a tie vzorované zas v detskej izbe.

Tapety a záclony ruka v ruke

Ak chcete zladiť záclony s tapetami, musíte ísť na to veľmi opatrne, ak ste v ladení interiéru. No ak sa predsa len trošku rozumiete do tejto problematiky, dizajnovanie novej izby nebude pre vás žiadny problém. Veľký boom zažívajú kvetinové tapety alebo, aby sme boli presnejší tapety s floristickými motívmi (rôzne zvieracie motívy osadené v divokej džungli). Niekto uprednostňuje skôr zemité farby, iný zas o čosi výraznejšie.

Ak sa teda rozhodnete pre tento motív, je dôležité, že keď si už prírodný motív prinesiete do interiéru je potrebné, aby ste zvyšok doladili k nemu. Interiérové doplnky z dreva, kovu, skla či kameňa dodávajú izbe veľkorysý vzhľad. Záclony k vybranej tapete môžete zvoliť v tom istom motíve a zvyšok jemne doladiť, alebo bude dominantná len tapeta na nosnej stene a zvyšok bude jemne tlmený.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zlaďte záclony s tapetami, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *