Zázračný filter na vodu

Aj vám niekto odporučil filtráciu pitnej vody z vodovodu? Toxicita vody sa v súčasnosti zvyšuje. Aké škodlivé látky voda obsahuje? Čo vlastne filtrujú dnešné moderné filtre na vodu?

 

Prísun zdravej vody vďaka filtru na vodu

Pitný režim je podstatný pre život a jeho základ by mala tvoriť kvalitná a čistá voda. Jej priaznivé účinky nedokáže nahradiť nič, preto je mimoriadne dôležitá pre správne fungovanie organizmu.

Dnes je filter na vodu nevyhnutnou súčasťou vo viacerých domácnostiach. Na slovenskom trhu existuje niekoľko druhov vodných filtrov, z ktorých si môžete vybrať. Rozdeľujú sa podľa viacerých kritérií ako je veľkosť, efektívnosť, náklady, kapacita, výkonnostné charakteristiky a iné.

V domácnostiach sa najčastejšie používajú 2 typy vodných filtrov:

  • kuchynské – tento typ filtrov upravuje vodu za účelom varenia a pitia na mieste inštalácie. Zvyčajne sa namontuje malý kohútik pod kuchynský drez, ktorým si kedykoľvek môžete pustiť filtrovanú vodu. Pôvodný kohútik ostáva neporušený – ďalej z neho pôjde nefiltrovaná voda.
  • celodomové – takéto vodné filtre sú nainštalované na vstupe vody do objektu a zabezpečujú úpravu vody pre celú domácnosť. Voda je potom filtrovaná všade vo všetkých kohútikoch, záchode, vodovodnom potrubí atď.. Používajú sa hlavne na zmäkčenie komunálnej alebo studničnej vody. V tomto prípade ide hlavne o mechanické filtre, UV-lampy a chemické zmäkčovače vody.

 

Filter vás zbaví balených vôd

V súčasnej dobe sa filtrácia vody stáva samozrejmosťou. Filter na vodu má viaceré pozitívne stránky vplývajúce nielen na naše telo, ale aj šetrenie prírody. Dokáže nás zbaviť nákupu a nosenia ťažkých balených minerálnych vôd a tiež nevytvára žiadny plastový odpad. Jednoducho povedané, okrem peňazí šetrí aj životné prostredie.

 

Aké toxické látky by mohla voda obsahovať?

Medzi látkami znečisťujúcimi vodu nájdeme napríklad dusičnany a kovy. Jedným z ťažkých kovov, ktoré môže voda obsahovať, je olovo. Do pitnej vody sa dostáva prostredníctvom starých potrubí alebo farieb. Jeho následkom je vysoký krvný tlak, zhoršenie sluchu, alergie alebo žalúdočné problémy. Usádza sa na obličkách či pečeni. Ďalšími kovmi je napríklad meď spôsobujúca mužskú neplodnosť, železo zhoršujúce krvotvorbu, azbest, mangán alebo mnohé iné.

Vo vode sa môžu nachádzať aj organické zlúčeniny ako sú napríklad pesticídy, herbicídy – tie majú karcinogénne účinky a môžu maž vplyv na vývoj plodu v období tehotenstva.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *