Zabaľte svoj valentínsky darček ako profesionál!

Lámete si hlavu nad tým, ako svojej polovičke zabaliť darček k Valentínovi, aby na prvý pohľad zaujal? Riaďte sa našimi pravidlami a túto februárovú výzvu zvládnete bez problémov!

 

Pevná krabica ako základ

Ak je darček už pripravený v pevnej krabici, máte napoly vyhraté. Balenie pevných a hranatých darčekov je totiž najjednoduchšie a ocenia ho najmä tí, ktorí nemajú práve najšikovnejšie ruky. Potrebovať budete samozrejme baliaci papier, obojstranný izolep a nejakú stuhu v takej farbe, ktorá bude ladiť alebo naopak kontrastovať k papieru. Ak darček v krabici pripravený nemáte, vybrať si môžete z dvoch možností. Buď krabicu, do ktorej darček dáte, kúpte  alebo si vyberte z ďalších spôsobov balenia darčekov.

Obyčajnú kartónovú krabicu zakúpite napríklad na Paketo.sk. Naskytá sa však aj možnosť baliaci papier úplne vynechať a darček nechať len v pripravenej krabici. V takomto prípade zákazníkom Paketo.sk ponúka možnosť zakúpiť darčekové obaly na zákazku, a to už od malého množstva. Ďalšia možnosť je nechať u nich vyrobenú krabicu aj potlačiť akoukoľvek grafikou, ktorú si vyberiete. Pre vami navrhnuté darčekové krabice tak môžete ako základ použiť vaše spoločné fotky a k nim použiť ďalšiu grafiku.

IMG_2444

Čo s darčekmi netradičných rozmerov a tvarov

Problém väčšinou nastáva, ak máte zabaliť darček netradičného tvaru  či rozmerov. Jednou z možností je opäť zakúpiť krabicu, do ktorej celý darček umiestnite a potom už len jednoducho zabalíte. Možnosťou je ale tiež sa s balením trochu vyhrať. K tomu budete potrebovať veľa a veľa ozdôb, ktoré odvedú pozornosť od neforemného balíčka. Nakúpte v obchode najrôznejšie valentínske ozdoby ako červená srdce, konfety a pod. A tie na balíček tavnou pištoľou prilepte. Takéto ozdoby zaobstaráte najpravdepodobnejšie v papiernictve alebo v obchodoch pre kreatívcov.

Ak vyberiete však tento druh zabalenia, už nekupujte baliaci papier so zbytočnými motívmi. Namiesto stuhy môžete tiež zaobstarať obyčajný motúz. Ak balíte nadrozmerný darček ako napríklad bicykel alebo kolobežku, najideálnejšie je zaobstarať obrovskú mašľu, ktorú zavesíte na riadidlá.

 

Zaplaťte si jednodňový kurz

Pred Valentínom môžete navštíviť aj čím ďalej tým viac obľúbené kurzy balenie darčekov. Väčšinou sa jedná o jednodňové lekcie, kde sú názorne demonštrované najoriginálnejšie spôsoby zabalenia darčeka. Všetky si samozrejme môžete skúsiť a následne odniesť domov, aby ste po pár týždňoch ešte vedeli ako na to. Všeobecne sa však riaďte heslom, že v jednoduchosti je krása a snažte sa samotný darček neprekombinovať.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *