Vykurovacie materiály: Ako sú na tom brikety?

Domácnosti sarozhodujú predrevohlavnekvôli jeho nízkejcene. Môžete si vybrať z naštiepanéhodrevaalebo dreva vcelku. Drevo ale vyžaduje suché skladovacie priestory, chvíľku trvá, dokýmrozohreje miestnosť a zanecháva o viac popola. Na rozdiel, od dreva sú brikety komfortnejšie a pohodlnejšie, aj preto sa dostávajú do popredia.

 

Brikety – ekologické palivo súčasnosti

blocked:ekomall.sk sú vyrábané z odpadových látok, konkrétne z pilín, ktoré sú vedľajším produktom nábytkárskeho a drevospracujúceho priemyslu. Piliny sú následne lisované pod vysokou teplotou a tlakom do brikiet. Brikety neobsahujú žiadne chemikálie ani lepidlá. Navyše, prinášajú aj mnoho výhod. Obsahujú len minimálne percento vlhkosti, vďaka čomu horia rovnomerne a dlhodobo. Ich popol má využitie, môžete ním hnojiť záhradku. Nemusíte si robiť starosti s ich skladovaním, sušením ani inou manipuláciou, sú totiž už vopred pripravené a vhodné na použitie. Hodia sa do kozubov, krbov, kotlov aj pecí. Sú prijateľné voči životnému prostrediu aj preto, že do ovzdušia vylučujú len minimálne množstvo emisií.

 

Aká je výhrevnosť brikiet?

Tvrdé dreviny ako buk, dub či jaseň patri medzi výhrevnejšie a horia dlhšie ako tie mäkké. Pri drevených briketách táto pravda neplatí. Brikety z tvrdého dreva hrejú približne rovnako ako brikety z dreva mäkkého. Výhrevnosť je totiž daná hustotou materiálu. Zatiaľ čo hustota brikiet sa ovplyvniť nedá, výroba brikiet áno a hustotu je možné meniť lisovaním. Mäkké drevo sa teda dá zlisovať na podobnú úroveň ako to tvrdé.

 

Pelety sa hodia do kozubov s automatickým podávačom

Drevené pelety sú vysoko pohodlný vykurovací materiál. Okrem osožných vlastností, akými sú malé percento vlhkosti, dlhotrvajúce a vyvážené horenie, jednoduché skladovanie a prijateľnosť voči životnému prostrediu, si pelety vlastne vôbec nevyžadujú obsluhu. Podávač ich totiž dávkuje sám. Jediné, čo musíte urobiť, je kozub raz za čas vyčistiť od popola.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *