Vyberte si novú podlahovú krytinu

Uvažujete nad zútulnením interiéru, ktoré zároveň podčiarkne jeho eleganciu? Vymeňte starú podlahu za novú. Mnoho domácností sa rozhodne siahnuť po linoleu, ktoré nieje cenovo najdostupnejšie, ale je vyrobené z prírodných materiálov. Skvelou voľbou je aj vinylová podlaha. Tá si vďaka svojej odolnosti a kvalite tiežnachádza cestu do sŕdc domácností.

 

Prírodné linoleum sa hodí do každého domova

Linoleum sa vyznačuje hneď niekoľkými vlastnosťami, pre ktoré sa stáva súčasťou čoraz väčšieho počtu domov či bytov. Linoleum je pružné, vysoko hygienické a navyše vhodné pre alergikov – vďaka jeho zloženiu sa nemusíte obávať žiadnych mikroorganizmov či zbytočného šírenia prachu. Linoleum tiež izoluje teplo a vzduch a je aj odolné voči oderom.

Ako plus môžete počítať s tým, že vám podlaha v obývačke nevybledne. Vďaka moderným technológiám používaným pri jeho výrobe je linoleum aj farebne stále a má vysokú odolnosť voči rôznym poškodeniam. Môžete naň položiť nábytok s kolieskami, je vhodný k domácim zvieratám aj na vysokú záťaž.

Určite vás poteší správao jeho údržbe, ktorá je jednoduchá a nezaberie vám veľa času. Linoleum môžete doplniť o vhodný kusový koberec. Ten dodá miestnosti charakter a ráz a v kombinácii s nábytkom a ďalšími dekoráciami akiste zažiari. Vyberať si môžete z rôznych typov – od klasického koberca až po ten luxusný.

 

Vinyl môžete použiť aj netradične

Vinylové podlahy sú v podstate podlahové krytiny zložené z viacerých vrstiev. Podlahy sa vyrábajú v rôznych vzoroch, ktoré imitujú drevo alebo kameň.

Podlahy sú vhodné pre podlahové vykurovanie. Sú veľmi príjemné aj na dotyk. Aj tu je údržba ozaj ľahká. Stačí ich umyť mydlovou vodou a opäť žiaria ako nové.

Jednou z mnohých výhod vinylovej podlahy je, že ak sa rozhodnete presťahovať do nového bytu , môžete ju vziať so sebou. A to v tom prípade, ak si zaobstaráte silnejšie podlahové diely, ktoré sa napájajú špeciálnym spôsobom.

Vinyl vyzerá autenticky a od skutočného dreva je na nerozoznanie. Je navrhnutý tak, aby vám navodil príjemný pocit a pôsobil ako prírodný materiál.

Ak sa rozhodnete použiť vinyl inak ako podlahovú krytinu, urobte tak. V móde je totiž aj jeho netradičné využitie –môžete ním obložiť steny alebo jej časti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *