Vyberte si kvalitný robotický vysávač

Vysávaniu môžete dať zbohom, pretože o čistotu vo vašej domácnosti sa postará robotický vysávač. Na trhu nájdete hneď niekoľko zaujímavých modelov s rôznymi funkciami. Pozrime sa preto na tie základné.

 

1. Typy filtrácie

Kvalitné robotické vysávače majú lepšiu aj filtráciu vzduchu. Filtrácia pomáha s prečistením vzduchu. Zbavuje ho rôznych nečistôt a odstraňuje z neho mikroorganizmy, ktoré v ňom počas vysávania prúdia. Pokiaľ máte doma alergika, filtrácia je jedným z parametrov, ktorým by ste mali venovať zvýšenú pozornosť.

 

2. Pohyb vysávača prostredníctvom navigácie

Robotické vysávače obsahujú rôzne senzory, ktoré bránia pádu vysávača zo schodov alebo nárazom do nábytku. Tie lepšie sa dokážu vyhnúť aj predmetom či káblom na podlahe. Poniektoré dokonca pri vysávaní používajú kamery. Priestor najskôr zmapujú, a až tak sa pustia do vysávania.

 

3. Veľkosť vysávača

Pred kúpou vysávača si zmerajte aj výšku nábytku. Vo všeobecnosti by vysávač mal byť nižší aspoň o jeden centimeter, aby sa pod nábytok bez problémov dostal a nezasekol sa tam.

 

Trávnik v perfektom stave bez akejkoľvek námahy

Medzi ďalšie neodmysliteľné povinnosti patria práce okolo domu. Udržiavať trávnik v ukážkovom stave si nerazžiada veľa energie aj času. Robotická kosačka všetky starostiprevezme na seba. Pokosí rozlohovo malé aj veľké pozemky, nerobí jej problém ani svah. V prípade potreby dobitia baterky sa sama vráti do základne, kde sa nabije a pokračuje v kosení.

 

Čistý bazén pripravený na kúpeľ

Radi trávite chvíle spolu s rodinkou v bazéne? Bazén okrem pôžitkov prináša aj starosti v podobe čistenia. Okrem klasického chemického čistenia a zbierania rôznych nečistôt ho musíte aj raz za čas povysávať. Bazénový robotický vysávač je preto perfektným pomocníkom. Ten totiž steny bazéna povysáva za vás, zatiaľ čo si vy budete naplno užívať svoj voľný čas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *