Vyberte deťom do izbičky tú správnu tapetu!

Dobre navrhnutá detská izba by mala mať svoj nezameniteľný punc a originalitu. Detské tapety dokážu roztočiť kolesá fantázie na plné obrátky. Na prvý pohľad tak bude jasné, kto v izbičke býva, pretože individuálne sny a priania jasne dostávajú zelenú. Neexistuje univerzálne pravidlo pre výber detskej tapety. Pre začiatok by sme sa mali riadiť predovšetkým dispozíciami priestoru. Majte na pamäti, že vodorovne navrhnuté vzory dokážu priestor opticky predĺžiť, zatiaľ čo menšie motívy miestnosť opticky zväčšiť. Má vaša detská izbička niku alebo výrazné zlomy stien? Potom ide o jedinečnú príležitosť pre kombinovanie farieb a vzorov (najlepšie z jednej kolekcie, kvôli vzájomnej harmónii), ktoré izbu oživia a dodajú jej jedinečný prvok prekvapenia. Tmavé izbičky na západnej strane alebo s malými oknami potom doslova rozžiarite aplikáciou svetlých a výrazných farieb.

 

Tapety vs. nábytok, alebo menej je niekedy viac

Tiež si lámete hlavu nad tým, ako to urobiť, aby izbička pôsobila útulne, farebne a zároveň nepreplácané? Detské tapety sú jasnou odpoveďou. Ozdobte steny napríklad obľúbenými rozprávkovými postavičkami, motívmi odrážajúcimi ich koníčky a záujmy, alebo jednoducho stavte na preferovanú farebnosť.

A akonáhle budú steny detskej izbičky doslova pretekať inšpiráciou, stačí dotvoriť komplexný celok už len niekoľkými jednoduchými kusmi nábytku. Nemusíte sa trápiť s farebnosťou, tapeta odvedie všetku prácu za vás. A keď sa omrzí, rýchlo ju vymeníte za novú.

Náš tip: S vinylovými tapetami je taká výmena otázkou doslova pár chvíľ. Vinyl je ideálny do izby, ktorá zamýšľa rásť spolu so svojimi majiteľmi.

ON alebo ONA alebo ako vyberať tapetu?

Či už máte doma princa alebo princeznú, správnym výberom tapiet zaručene potešíte oboch. Chlapci dávajú podľa skúsenosti výrobcov prednosť prírodným farbám a motívom, postavičky potom vyhľadávajú predovšetkým z filmovej, zvieracej alebo technickej ríše.

Dievčatá bývajú v tomto smere romantickejšie. Vyžívajú sa v pastelových farbách a drobnejších vzoroch. Často si tiež želajú vylepšovať vzhľad stien najrôznejšími samolepkami a aplikáciami, takže aj tomu by mala zvolená textúra tapety odpovedať. Široký výber tapiet nielen do detskej izbičky nájdete na www.tapety-na-zed.cz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *