Vyberáme sedaciu súpravu

Sedačky sa kupujú najmä do miestností zvaných obývačka. Cieľom obývačky je aby sa v nej ľudia cítili čo najpríjemnejšie, hlavne ak k vám často chodia návštevy. Akou sedacou súpravou ich chcete ohromiť vy? Sedacie súpravy sú súčasťou snáď každej obývacej izby. Môžu mať rôzne tvary a prevedenia. Tieto sedacie súpravy existujú tiež aj rozložiteľné a s možnosťou ukladania vecí do ukladacieho priestoru. K týmto súpravám je možné pridať aj vkusné prehozy, deky, poťahy ktoré sa dajú položiť na vrch. Ich úlohou je skrášliť a zútulniť priestor kde budete tráviť veľké množstvo času. Sedacie súpravy na každodenné spanie musia byť dostatočne kvalitné a preto si pri ich výbere dajte záležať.

 

Pohodlie

Pri výbere je nutné dbať aj na ďalšie spôsoby pohodlného leňošenia. Pravouhlý sklon operadla a miesta určeného na sedenie nebude správnym riešením. To ani veľká hĺbka sedákov. Pozor aj na vankúše. Nie každému vyhovuje takýto spôsob operadlovej časti.

 

Farba

Dôležitá je farba pohovky, aby dopĺňala interiér, prípadne s ním vhodne kontrastovala. Každý výrobca dnes ponúka na výber širokú paletu poťahových materiálov v rôznych kvalitách, vzoroch i odtieňoch, takže vybrať tú správnu farbu nebýva až taký problém.

 

Úložný priestor

Štandardným vybavením rozkladacích pohoviek býva úložný priestor. A nie je to len miesto pre uloženie posteľnej bielizne. Pohovky mávajú na rôznych miestach poschovávané kapsičky na najrôznejšie ovládače, časopisy, knihy, či iné drobnosti.

 

Materiál

Ak ide o materiál, často sa vyskytuje napríklad koža. Kvalita kože závisí hlavne od spôsobu spracovania. Ak chcete, aby vám kožené čalúnenie vydržalo čo najdlhšie, mali by ste sa oň aj náležite starať. Aj z kože treba napríklad odstraňovať prach jemnou navlhčenou handričkou. Pri údržbe kožených sedačiek však nesmiete používať žiadne chemické prostriedky, pretože by ste si kožu úplne zničili.

Nakoniec netreba zabudnúť dodať do obývacieho priestoru aj nejaké dekorácie. Veď ako by to bolo keby sme mali v obývačke len nudné gauče bez žiadnych dekoračných nápadov do bytu?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *