Vodná fajka

Tento symbol pokoja a relaxu sa stal za posledné roky fenoménom po celom svete. História vodných fajok siaha niekoľko stoviek rokov dozadu, nikto však presne nevie kde a kedy vznikli. V posledných rokoch vodné fajky prešli evolúciou, ktorá vyústila až do podoby v akej ich môžeme vidieť dnes. Vyberať je naozaj z čoho od tradičných egyptských vodných fajok až po moderné revolučné dizajny.

Vodná fajka je fajka skladajúca sa z rúrky, ktorá má na jednom konci hlavicu s tabakom, v strednej časti má vyvedenú hadicu s tabakom, v strednej časti má vyvedenú hadicu alebo hadičky vedúce do úst fajčiara  a na druhom konci je ponorená do nádoby na vodu tj. vázy. Funguje na princípe filtrácie a ochladzovania dymu prebublávaním cez vodný filter, ktorý zachytáva väčšinu nečistôt.

 

Z čoho sa skladá vodná fajka

Korunka, vyrobená z keramiky, skla alebo kovu slúži ako nádoba na tabak. Tanier je kovový tanier, ktorý zachytáva sadze z uhlíka pri jeho čistení počas fajčenia. Telo je kovový komponent, ktorý spája väčšinu ostatných komponentov. Skladá sa z dvoch častí; hornej s ventilom, do ktorej sa napája hadica a korunka a spodnej – skrutkovacej tyčky ktorá smeruje do vázy a je ponorená do vody. Hadica je papierová alebo gumená hadica, cez ktorú prúdi dym do úst fajčiara. Váza je zas sklenená nádoba na vodu, cez ktorú sa filtruje dym. Ten sa tam potom nachádza až do nasatia hadicou. Vodnú fajku je možné zaobstarať si aj na Slovensku, môžete si kúpiť vodné fajky aj v Bratislave.

 

Čo sa dá fajčiť

Ako fajčivo sa väčšinou vo vodnej fajke používa tabak zmiešaný s melasou, medom a olejom,  ktorý je vlhký a mazľavý a pri horení silno dymí. Tabak do vodnej fajky môže byť v rôznych príchutach. V Európe sú obľúbené tabaky spríchuťami napríklad jablkový, melónový, mätový, hroznový atď. Naopak v arabských štátoch sú najobľúbenejšie tabaky silné bez príchutí, napríklad čierne tabaky. Na zapálenie tabaku slúži rozžhavený uhlík vytiahnutý z ohniska alebo rýchlozápalné uhlie. Doba fajčenia fajky je závislá od typu tabaku a kvality uhlíkov.

Asi najznámejšia značka tabakov na celosvetovom trhu s tabakmi je Al Fakher a Golden Fakher. Jedná sa o jedny z najkvalitnejších a najchutnejších tabakov. Al Fakher ponúka skutočne skvelý zážitok pri fajčení. Môžete si vybrať z palety mnohých príchutí – od ovocných (banán, citrón, granátové jablko, mango, jablko, marhuľa, lesná zmes, višňa, melón, ananás, jahoda, zmes jabĺk a ďalšie) až po prírodné chute plodov a rastliniek (jazmín, sladkého drievka, med, mäta, škorica, atď).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Vodná fajka, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *