Tipy na originálne dary

Počas roka musíme niekoľkokrát čeliť problému, ako vybrať vhodný darček pre našich blízkych. Či už ide o vianočný darček alebo pozornosť k meninám, narodeninám, Valentínu alebo Dňu matiek, chceme obdarovanej osobe spraviť radosť. Je zbytočné kupovať darčeky, ktoré nikto nebude využívať a ktoré zapadnú prachom. Začneme si klásť otázky: Čo vlastne potrebuje? Čo by mohol/mohla chcieť? Čo jej mám kúpiť?  Môžeme stráviť hodiny v obchodoch kladením týchto otázok. Existuje aj iný spôsob, ako vybrať ideálny darček, ale zahŕňa to zmenu nášho vnímania toho, o čom je darovanie.

Problém je v tom, že uvažujeme o darovaní ako o výmene fyzických predmetov. Užitočnou alternatívou je myslieť na dar ako na komunikáciu. Keď niekomu niečo darujete, v skutočnosti s danou osobou hovoríte. Kupujete, vyrábate alebo objavujete darček, ktoré niečo príjemcovi hovoria. A ak je obdarúvaný človek vnímavý, porozumie vašej správe či odkazu.

Nezabúdajte na to, že dar  ktorý poteší, nemusí byť vôbec drahý. Je však dôležité poznať človeka, ktorému ho chcete venovať.

Tiež je dôležité rozoznať na akú príležitosť sa daný darček hodí. Napr. na Valentína nespravíte svojej polovičke ničím väčšiu radosť ako kvetmi. Ale buďte kreatívni. Namiesto obyčajnej kytice jej môžete venovať kreatívneho medvedíka z ruží. A veľkým darom je aj čas. Takže si vychutnajte voľné chvíle so svojou milovanou osobou.

 

Vtipné darčeky

Darček nemusí byť vždy len romantický. Ak chcete obdarúvať sestru, kamaráta alebo aj svojho šéfa, siahnite po zaujímavých veselých ponožkách, ktoré sú zároveň aj praktickým darčekom najmä pre osoby, ktorým býva zima na nohy. Svojho nadriadeného zas môžete obdariť tričkom s vtipným a výstižným nápisom.

 

Vlastná výroba

Do darčeka zahrňte trochu seba. Viete maľovať, kresliť alebo vyšívať? Skúste svojmu blízkemu darček vytvoriť. Darčeky z vlastnej výroby sú častokrát oveľa cennejšími ako tie kupované.

 

Zážitkové darčeky

Éra materialistického zamerania pomaly, ale iste zanikne. V dnešnej dobe ľudia uprednostňujú skúsenosti pred vecami. Ľudia si uvedomujú, že míňanie peňazí na dovolenku je uspokojivejšie ako zakúpenie nového televízora za rovnakú cenu.

Ak máte vo svojom okolí naozaj akčnú osobu, výber daru je jednoduchý. Poobzerajte sa po ponukách na bungee jumping, skok padákom alebo paragliding. Veď zážitky sú vzácnejšie ako hociktorý dar a prinášajú nám do života viac šťastia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Tipy na originálne dary, 10.0 out of 10 based on 1 rating

1 comment

 1. mitko

  Celkom dobré tipy na darčeky som tu našiel

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *