Tapety do obývačky: 5 tipov, ako použiť tapety

Vytvoriť perfektne ladiace kombinácie môže byť ošemetné. Hľadáte čosi netradičné a originálne? Skvelou voľbou sú práve tapety, ktoré dodajú vášmu interiéru ten pravý šmrnc. Môžete nimi ozdobiť celú stenu alebo len jej časť, napríklad tú pri kozube. Tapety majú aj alternatívne využitia, stačí trošku kreativity a vaša obývačka sa stane pýchou vašej domácnosti.

 

Otapetujte svoj nábytok

Máte doma staré kúsky, ktoré úplne nezapadajú do vašej predstavy? Tapety nemusíte lepiť iba na steny, práve naopak, môžete nimi otapetovať aj starý nábytok. Nielenže kúsok nábytku nemusíte vyhadzovať a nájdete preň využitie, ale vďaka nespočetným vzorom, ktoré vám dnešný trh ponúka, vytvoríte jedinečné interiérové doplnky.

 

Popustite uzdu svojej fantázii

Zabudnite na obyčajné biele steny, vneste do svojej izby modernosť prostredníctvom rôznych geometrických vzorov. Ak obľubujete kvetinové vzory, z obývačky môžete vytvoriť tropický raj. Stačí do nej zakomponovať niekoľko izbových rastlín a kusový koberec, ktorý doplní atmosféru. Chcete, aby obývačka pôsobila vzdušne a bola plná svetla? Bez ohľadu na vzor voľte tapety so svetlým, ideálne bielym pozadím.

 

Prispôsobte farbu tapety veľkosti miestnosti

Do menších priestorov sa hodia tapety svetlé, ktoré priestor opticky zväčšia. Vo väčších miestnostiach zažiaria aj tapety tmavších farieb. Tie naopak spôsobia, že miestnosť bude vyzerať menšia.

 

Buďte nadčasoví s retro štýlom

Retro štýl je populárny, mieša sa v ňom hneď niekoľko emócií – nostalgia a veselosť. Tapety v retro štýle sú harmonické, príjemné na pohľad a poľahky k nim doladíte aj nábytok, dekorácie a podlahovú krytinu, či už pôjde o laminátovú podlahu alebo drevenú.

 

Vyberte si realistickú textúru

V ponukách výrobcov nájdete tapety, ktoré imitujú kameň. Tapety pôsobia realisticky a o ich hladkom povrchu vás presvedčí až dotyk. Hodia sa najmä do moderných interiérov. Nepreháňajte to ale s nimi, aby ste neprišli o chcený efekt. Aj v tomto prípade totiž platí, že menej je niekedy viac.

Ak sa teda nebojíte experimentovať a hľadáte cenovo dostupný variant, ktorý nebude obmedzovať vášho tvorivého ducha, siahnite po tapetách.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *