Sukne, sukne, sukničky

Leto je tu! Podľa kalendára si ešte pár týždňov počkáme, ale pri pohľade z okna a na predpoveď počasia už máme jasno. Slniečko, teplo a veľa zážitkov. A tiež poriadna previerka šatníka.

Módne trendy sa každý rok menia a tak môžeme každé leto buď meniť šatník, alebo sa aspoň v jeho základnom obsahu riadiť nadčasovými kúskami. Sukňa určite do základného šatníka patrí a nezaobíde sa bez nej žiadna žena. Do práce aj pre voľný čas je to praktický kus oblečenia, v ktorom nie je také teplo ako v dlhých nohaviciach a v závislosti na strihu i materiálu ponúka nekonečné množstvo kombinácií. Rozhodujúcim faktorom pre výber tej správnej sukne, ktorá vám pristane, je vždy tvar tela a typ postavy.

Platí základné pravidlo: štíhle miesta zvýrazniť, plnšie miesta zakryť. Ak žiadne plnšie miesta nemáte a pristane vám aj povestné vrece od zemiakov, máte vyhrané a vyberať môžete sukne všetkých dĺžok, strihov a vzorov. Ale nie všetky máme to šťastie a tak musíme prírode niekedy trochu pomôcť. Balónové sukne vyzerajú dobre na vysokých a štíhlych ženách, ktorým dodajú objem na bokoch. Sukňu s vysokým pásom, farebné aplikácie a výrazné opasky ocenia naopak typy s postavou v tvare presýpacích hodín. Staré známe hrušky a jablká potrebujú zamaskovať väčšie bruško a zadoček a tak siahnu skôr po voľnejšej sukni s dĺžkou pod kolená alebo do polovice lýtok a neutrálnym vzorom.

Na leto oceníte napríklad ľahkú dielová sukňu. Maxisukne si môže dovoliť každý typ postavy, ale je potrebné zvážiť správny strih a usadenie pása. Minisukne sú síce stálicou, ale nemožno ich nosiť neustále a nehodia sa pre každú príležitosť. Zvlášť ak máme postavu plnšiu, kratučkým sukniam sa radšej vyhneme. Materiál vyberajte ľahký a vzdušný, bavlna alebo kombinácia s bavlnou je stávka na istotu. V lete môžeme experimentovať s farbami aj motívmi, kombinovať ich s jednofarebným topom alebo celý outfit zladiť do jedného tónu. Na www.modestia.cz nájdete mnoho vzorov a strihov nielen sukní, ale aj ďalších letných kúskov od tielok po blúzky. Záleží len na vás, aké máte obľúbené farby a aký strih sukne práve hľadáte. Jedno vieme určite: zo širokej ponuky pre štíhle aj plnoštíhle si vyberie každý.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *