Sublimácia

Existuje mnoho spôsobov, ako vytlačiť logo vašej značky na vytvorenie reklamných predmetov a jedným z nich je sublimačná tlač.

Tento typ tlače využíva sublimačný atrament a tlač na sublimačný prenosový papier. Potom sa použije sublimačný papier na prenos sublimačnej farby na substrát. To umožňuje, aby bol atrament skutočne súčasťou podkladu, na ktorý tlačíte.

 

Ako sa sublimačná tlač líši od iných metód?

No, keď používate atramentovú tlač, tlačíte len na vrch substrátu. A zatiaľ čo iné spôsoby tlače prechádzajú cez tri stavy hmoty – tuhá, kvapalná a plynná – sublimačná tlač neprechádza kvapalným stavom.

Sublimačná tlač prináša krásne a trvalé farby, ktoré sú vsadené do substrátu alebo tkaniny, skôr než sú vytlačené na povrchu. Obrazy na látke nezmiznú a neprasknú ani po viacerých praniach. Obrázky na tvrdých podkladoch sa nebudú odlupovať alebo oškrabávať. Sublimačné tlačiarne sa môžu hodiť pri tlači hrnčekov, tričiek a vysoko kvalitných fotografií.

 

Ako funguje sublimácia

Tlač je len prvým krokom procesu sublimácie farbiva. Na uskutočnenie sublimácie potrebujete teplo a tlak.

Použite tepelný lis na prenos atramentu na papier na produkt, ktorý chcete ozdobiť. Je to jednoduchá a účinná metóda na aplikovanie grafiky na látky a iné médiá. V porovnaní s tradičnými tlačovými metódami šetrí hodiny a dokonca aj dni tlače a so správnym strojom sú výsledky kvality porovnateľné so sieťotlačou. Spoľahlivý veľkoformátový lis by mal vydržať desaťročia. Investujte do spoľahlivých tepelných lisov a plánujte rast podnikania.

 

Čo je to sublimačný papier na prenos tepla?

Tlačte akýkoľvek obrázok pomocou sublimačnej farby a potom ho sublimujte do sublimačných polotovarov tepelným lisom. Pri takomto procese prenosu tepla sa použitý papier nazýva sublimačný papier. Tieto tepelne odolné papiere sa používajú so sublimačným atramentom na vytvorenie požadovaného obrazu. Používajú sa sublimačné tepelné lisy, ktoré obsahujú vákuum a vytvárajú vysokú teplotu

 

Sublimačný atrament

Sublimačné atramenty sú pripravené štandardnými strojmi na lisovanie za tepla. Tento atrament sa pripravuje iniciovaním tepla a je regulovaný časom a tlakom. Tieto typy atramentov sa používajú na tlač fotografií na rôznych povrchoch, pretože tento atrament nevybledne alebo sa neodlúpne od povrchu. Tento atrament je ideálny pre tlač fotografií na tričká alebo tkaniny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *