Stôl ako najdôležitejší nábytok v domácnosti a materiály, z ktorých sa vyrába

Jedným z najbežnejšie používaných nábytkových predmetov v domácnosti je stôl. Či už je to stôl v kuchyni, jedálni, obývacej izbe alebo vonku, žiadny domov nie je bez neho úplný.

Stôl, okrem iných kusov nábytku, je v dome veľmi dôležitý, pretože predstavuje miesto, kde vykonávame svoje každodenné činnosti. V minulosti sa stoly používali predovšetkým na stolovanie. V dnešnej dobe je ich využitie oveľa rozmanitejšie. V našich obývačkách používame konferenčné stolíky a príručné stolíky na občerstvenie a vystavenie dekoratívnych predmetov. Nočné stolíky umiestňujeme vedľa postelí, na ktoré pokladáme lampy, budík a nabíjame telefóny. V pracovnom prostredí vidíme pracovné stoly, rysovacie stoly a ďalšie špecializované kusy tohto nábytku.

 

Typ stolov

Stoly sa zvyčajne skladajú zo širokej stolovej dosky, ktorá je umiestnená na podstavcoch, čiže stolových nohách. V minulosti boli stoly väčšinou obdĺžnikového tvaru so štyrmi nohami. V súčasnosti je na výber z rôznych tvarov a materiálov a vyrábajú sa v rôznych štýloch. Sú štýlové, architektonické a jednoducho užitočné.

 

Materiál

Nakoľko považujeme takýto nábytok za dôležitý, musíme brať do úvahy aj dôležitosť výberu jeho materiálov.

Drevo je jedným z prírodných a obnoviteľných stavebných materiálov používaných v mnohých priemyselných odvetviach, pretože je veľmi odolné. Okrem toho vykazuje pocit tepla a pohodlia a prináša do domácnosti estetickú príťažlivosť.

Kov sa už na začiatku industrializácie etabloval ako kvalitný materiál. Výber kovových stolových nôh sa rovná kvalite. V porovnaní s inými materiálmi je kov omnoho odolnejší z hľadiska rôznych aspektov. Ak sa o neho budete vedieť dobre postarať, môže vám vydržať celý život. Na rozdiel od iných bežných materiálov používaných v priemyselných odvetviach, kov vydrží takmer všetky podmienky. Práve z tohto dôvodu ho väčšina spotrebiteľov uprednostňuje. Jeho pevnosť a flexibilita určujú štandardnú kvalitu pre všetky ostatné materiály.

Mramor alebo kremeň sú materiály, ktoré skutočne evokuje eleganciu a nadčasovú atmosféru domova. Klasický vzhľad mramoru sa javí, akoby išlo o drahý materiál, ale  tento materiál je cenovo dostupný a má nižšiu cenu v porovnaní s inými materiálmi z prírodného kameňa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *