Spoznajte vlastnosti laminátových podláh

Do domácností si prerazili cestu aj laminátové podlahy, ktoré sú obľubované najmä pre svoje praktické vlastnosti, dizajny a prijateľnú cenu.

 

Aké sú výhody laminátových podláh?

Laminátové parkety vám ponúkajúveľkú škálu rozmanitých dizajnov. Presvedčivonapodobňujú drevo, čo dodá miestnosti naturálny a prirodzený vzhľad. Povrchy podláh môžu byť rôzne – obľúbené sú ryhované štruktúry, matné povrchy či povrchy sostrieborným leskom. Na svoje si teda príde naozaj každý.

Čo sa praktických vlastností týka – sú vysoko odolné, hodia sa aj do priestorov s vysokým zaťažením. Sú tiež vhodné na podlahové kúrenie a cenovo dostupné.

 

Aké sú nevýhody laminátových podláh.

Laminátové podlahy sú o niečo náchylnejšie na vlhkosť.Ak je vzduch vo vašej domácnosti o niečo vlhší, mali by ste radšej siahnuť po inom variante.  Pokiaľ sa podlaha poškodí mechanicky (škrabance od nábytku a podobne), ani obrúsenie jej nepomôže. Tiež by ste si mali dávať pozor pri jej pokladaní, vyžaduje totiž rovný povrch.

Tipy k laminátovým podlahám

Podlaha môže byť tvorená z veľkých aj menších dosiek. K laminátovej podlahe poľahky dopasujete akýkoľvek nábytok. Skvelo sa na nej bude vynímať aj kusový koberec, ktorý môžete zladiť s dekoráciami. Vybrať si môžete z moderných kobercov s abstraktnými vzormi, z klasických kobercov, ktoré sa vyznačujú striedmejšími farbami a zdobia ich geometrické dizajny alebo z univerzálnych jednofarebných kobercov, ktorými akiste nič nepokazíte.

Okrem laminátových podláh sa stávajú hlavne pre veľké množstvo dekorov a príjemný povrch vinylové podlahy, ktoré môžete využiť aj ako kreatívnu dekoráciu na stenu.

Ak premýšľate skôr nad ekologickým materiálom, ponúka sa vám linoleum, ktoré sa v súčasnosti teší veľkému úspechu a korkové podlahy, vyrábané z kôry korkových dubov. Ide o špeciálne stromy, ktorým po olúpaní zas dorastie kôra.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *