Špaldová múka – chutná a zdravá!

bread-dough-1422804-mMúka predstavuje základnú súčasť mnohých bežne podávaných pokrmov. Len ťažko si bez nej vieme predstaviť pečivo, rôzne koláče, pochutiny, či jedlá. V súčasnosti nájdeme v potravinách viacero druhov múky, avšak – ktorá je tá najzdravšia a najlepšia? Na to vám neodpovieme, keďže každý druh múky je istým spôsobom odlišný a má niečo do seba. Radi by sme však upozornili na špaldovú múku, predstavujúcu pomerne populárnu alternatívu pri príprave pokrmov.

Druh pšenice

Špalda predstavuje svojský, nešľachtený druh pšenice. Charakteristická je svojim použitím, keďže sa môže využiť nielen ako pšenica určená na prípravu múky, ale napríklad aj ako náhrada kávy. Zaujímavý je jej vývoj v rámci obľúbenosti u spotrebiteľov – ešte dávnejšie bola veľmi obľúbená, neskôr takmer upadla do zabudnutia a dnes sa opäť vracia v plnej sile.

Výživa a chuť

Špaldová múka je veľmi výživná a bohatá na rôzne zdraviu prospešné látky. Nachádzajú sa v nej bielkoviny a ďalšie zdravé látky, napomáhajúce celému organizmu. Výnimočná je aj chuť – tá je svojim spôsobom špecifická a odlišná než u klasickej múky. Pri celkovom porovnaní s inými druhmi múky vychádza špaldová múka ako víťaz v rámci zdravotného pôsobenia na organizmus.

Čo z nej môžte pripraviť

Zo špaldovej múky môžte pripraviť chutné koláče, pizzu, alebo aj chlieb. Možností je viacero a záleží len na vašej kreativite, ako špaldovú múku pri príprave jedál využijete. Výrobky z tejto múky môžte zakúpiť aj v potravinách či pekárňach, ktoré vypočuli dopyty zákazníkov a začali ponúkať potraviny obsahujúce špaldovú múku.

Tak čo, už máte aj vy chuť na chutné jedlo zo špaldovej múky? Veríme, že smein.com vám priblížil jej využitie a vy tak prospejete svojej zdravej línii pri konzumácii špaldovej múky! Sme presvedčení, že stojí za pokus tieto chutné jedlá vyskúšať, nakoľko sú skutočne chutné a veľmi zdravé.

Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1422804

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *