Rohože do auta: Dôležitý doplnok

Sezónne rohože do auta sú viac ako len dekorácia. Správne zvolené podlahové rohože nielen vyzerajú dobre, ale pracujú aj na ochrane vášho vozidla pred vlhkosťou, cestnou soľou, špinou a znečistením. To nielen chráni životnosť vášho automobilového koberca, ale dobrá podlahová rohož môže dokonca bojovať proti korózii počas životnosti vášho vozidla.

Podlahová rohož

Rohože do auta budú vyzerať v lete inak ako v chladnejších mesiacoch. Pre začiatok si povieme, že letné počasie je zvyčajne oveľa suchšie, je tu menej zrážok, s ktorými sa musíme vyrovnávať, a cesty sa zvyčajne stávajú čistejšími. To vám umožní zakúpiť si tenšiu podložku, ktorá môže byť pokrytá  štýlovou tkaninou, ktorá zodpovedá zvyšku interiéru vášho auta. Letné podlahové rohože nie sú do oči bijúce, ale fungujú tiež výborne. Tkanina zadržiava čistoty a spodná strana bude vyrobená z plastu alebo gumy, aby vytvorila silnú trvanlivú základňu.

 

Rohože na zimu

Akonáhle sa zmení počasie, budete musieť zvoliť automobilovú podložku, ktorá pracuje o niečo ťažšie, aby ste udržali vaše podlahy čisté. Zimné rohože sú vyrobené z hrubšieho materiálu.

Tieto materiály zadržujú sneh, dážď, soľ a nečistoty, čím zabraňujú rozliatiu na podlahu. Praktické sú gumové autokoberce, ktoré chránia podlahy auta pred vodou a mlákami.

 

Podložka, ktorá sedí

Ďalšou dôležitou podmienkou automobilovej podložky je, ako dobre vyhovuje vášmu vozidlu. Uistite sa, že ste si kúpili rohož, ktorá je špeciálne navrhnutá pre podlahový plán vášho auta, inak by ste mohli skončiť s nedostatočným pokrytím alebo objemnou podložkou, ktorá by sa mohla dostať vaším nohám pri šliapaní na brzdu alebo plyn. Dobre zhotovená podložka bude vybavená aj malými otvormi alebo montážnymi úchytkami, ktoré jej umožnia dokonale vkĺznuť do háčikov na podlahe vášho vozidla, aby roho držala na mieste a zabránilo sa jej posúvaniu počas jazdy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *