Prostitúcia – Potupa či práca?

Ľudstvo už premýšľalo o niekoľkých spôsoboch, ako obmedziť prostitúciu – od mučenia až po väzenie, zavedením morálnych kódov či kázni. Prečo je dopyt taký vysoký najmä medzi mužskými klientmi? Čo muži hľadajú, keď platia za prostitútku a vyhľadávajú sex priváty? Analýza prostitúcie bez toho, aby sme pochopili, čo podporujú, je teda len polovicou problému.

 

Prečo muži vyhľadávajú prostitútky?

Bol vytvorený prieskum, ktorý oslovil  191 klientov prostitútok prostredníctvom on-line otvoreného formulára. 95,8% respondentov boli muži a ostatnú časť tvorili ženy rôznej sexuálnej orientácie. Tento profil sa zhoduje s medzinárodnými prieskumami, v ktorých sa uvádzajú mená  viac ako 90% klientov prostitútok. Sociálna trieda a frekvencia sexuálnych služieb boli rôznorodé.

Všetci boli pozvaní, aby odpovedali na túto otázku: “Prečo ste hľadali sex s prostitútkou?” Odpovede boli otvorené a respondenti mohli ponúknuť viac ako jeden dôvod. Organizované výsledky sa týkali najmä centrálnych tém.

Víťazná motivácia? Praktickosť a nedostatok odhodlania! Zmienilo sa o tom 81 respondentov. Potom: “fetiš a  zvedavosť “, “neistota, potreba alebo osamelosť”, “tlak skupiny”, “strata panenstva” a sexuálna túžbu po konkrétnej prostitútke “, hľadanie konkrétneho talentu sexuálnych pracovníkov a napokon štyria z nich nevedeli alebo nechceli odpovedať. Čo sa týka straty panenstva, aj na mužov je vyvíjaný veľký tlak, ak sú ešte panicmi a ich rovesníci už dávno nie. Nezabúdajme však na to, že každý z nás je iný a jedinečný.

 

Morálka – áno či nie?

Diskusia o tom, či niečo nie je v poriadku pri sexe za peniaze a či by to malo byť nezákonné, je stále nie celkom vyriešená. Každý má na to iný názor. Napriek diskusii sa však len zriedka spýta jedna otázka – čo motivuje ľudí, aby zaplatili ženám, aby s nimi spali?

 

Živobytie pre ženy

Pozrime sa na to z inej strany. Čo vedie ženy ku práci na sex priváte? Keďže ženy majú menej ekonomických príležitostí, sú umiestnené do zraniteľných pozícií finančnej potreby. Toto je ešte viac zhoršené skutočnosťou, že “kupujúci” sú vyššie sociálne postavení. Pre niektoré ženy je to nutnosť ako uživiť seba a svoje deti. Jedná sa najmä o matky samoživiteľky. Pre iné  je práca na sex priváte “jednoduchšia” cesta ako si dobre zarobiť a zabezpečiť svoju budúcnosť.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Prostitúcia - Potupa či práca?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *