Prírodná romantika v Krkonošiach v chalupe Ledárna

Jar sa vonku hlási plnými dúškami, takže je najvyšší čas popremýšľať nad tým, kde strávite svoju letnú dovolenku. Vzhľadom k nepriaznivej zahraničnej situácii možno nebude od veci popremýšľať tentoraz o dovolenke v tuzemsku. Romantické svahy krkonošských hôr s nádhernou a rozmanitou prírodou sa k aktívnemu tráveniu dovolenky priamo ponúkajú.

Chalupy Roubal si v českých národných horách získali už značné renomé. Niet divu, ide o krásne drevenice v troch báječných krkonošských lokalitách, ktoré sú vybrané tak, aby ste priamo od svojho ubytovania mohli podnikať pešie i cyklistické výlety do blízkeho i ďalekého okolia.

Zo všetkých stavieb dýcha pohoda a pokoj, sú totiž zariadené vernými kópiami vidieckeho nábytku v štýle našich babičiek. Chalupa Ledárna ponúka napríklad veľkú kachľovú pec a jedinečné spanie za pecou. Samotné kúrenie je ukryté v podlahe, aby ani v lete nijako nenarušovalo harmóniu celého miesta.

 

Chalupa Ledárna zdobí Černý Důl

Mestečko Černý Důl s najdlhšou nákladnou lanovkou v strednej Európe je známe všetkým milovníkom výletov ako skvelý oporný bod, z ktorého je možné vyraziť do všetkých svetových strán. Chalupa Ledárna, ktorá je z trojice dreveníc najväčšia, stojí priamo v jeho strede a pritom tak šikovne, že sa ich obyvateľov okolitý ruch prakticky nedotýka. Pomáha tomu aj pôvabná predzáhradka s prírodným jazierkom, detským ihriskom a vonkajšou vírivkou, ktorá sa hodí aj pre letné grilovanie.

Chalupa Ledárna môže na ubytovanie ponúknuť 2 päťlôžkové a 2 dvojlôžkové apartmány, všetky samozrejme veľmi pekne zariadené. Miestnosti obložené drevom aj prírodným kameňom dokážu upokojiť myseľ svojich obyvateľov a spanie v podkroví pod drevenými trámami zase navodzuje príjemnú atmosféru detstva a prázdnin strávených u babičky.

Chalupa je čiastočne zrubová s arkádami, autentickým starým násypom a elegantnou strechou zo smrekovcového šindľa. Len ťažko by ste hľadali lepšie pozadie pre svoje fotografie z nezabudnuteľných prázdnin, na ktorých si naozaj odpočiniete.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *