Pripravte sa na Vianoce: ľahké pečenie vám umožnia vhodné pomôcky

Predvianočné nákupy sa netýkajú iba darčekov. Začíname piecť a uvedomujeme si, že by sme potrebovali doplniť niektoré pomôcky na pečenie.

 

Plechov nie je nikdy dosť

V priebehu roku to obvykle ustojíme, ale pred Vianocami nás ako obvykle trápi nedostatok plechov. Pre ľahké pečenie bez znečistenej rúry by sa nám hodili aj rôzne dvojdielne pekáče. Pečenie zjednodušujú tiež plechy so špeciálnou vrstvou. Nemusíme používať papier na pečenie a vianočné pečivo sa nám neprichytí ani bez potierania dna.

Na Vianoce stále častejšie pečieme netradične. Hitom sa stáva vianočná torta. Pečieme muffiny, dokonca slané aj sladké. Na to všetko sa musíme vybaviť správnymi plechmi a formami.

TIP: Aby nám koláčiky nezaschli, je ideálne nakúpiť si plechy s umelým vekom. Koláče nezaschnú, vydržia dlhšie čerstvé a dajú sa tiež ukladať na seba a šetriť tak drahocenné miesto.

 

Pečie sa u vás na Vianoce vo veľkom? Jeden vál vám nebude stačiť

Jeden drevený vál v domácnosti na vianočné pečenie rozhodne nie je dostatočným. Lenže kam ich odkladať, ak ich potrebujeme viac? Dnes je najlepšou a plnohodnotnou alternatívou silikónový vál. Predáva sa v rôznych veľkostiach a príprava cesta na ňom je ešte praktickejšia, ako na drevenom vále. Nezabudnite ani na moderné valčeky na cesto. Aj tie sa vo svojom vývoji posunuli. Hitom sú silikónové aj jednoručné.

 

Máte kam servírovať vianočné pečivo?

Koľko toho tento rok napečiete? Obvykle je toho omnoho viac, než si na začiatku naplánujeme. Narazíme na zaujímavý recept, dostaneme ochutnať dobrotu od susedky a hneď ju pečieme. Niečo sa nepodarí, a tak improvizujeme a z jedného druhu koláčiku máme hneď dva. Kam potom s toľkými druhmi? Veď sa chceme pochváliť, čo všetko sme napiekli. Vianočné pečivo najkrajšie vynikne na poschodových servírovacích tanieroch. Zvážte, či vám jeden stojan na cukrovinky stačí. Niekedy je vhodné ich mať viac.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *