Předcházejte bolesti nohou

Jak na to?

Bolest nohou nás může zastihnout v jakékoliv situaci. Je jedno, zda se jedná o bolest chodidel či bolest palců u nohy, nepříjemnosti spojené s bolestí nohou nás mohou zastihnout v jakékoliv situaci a pořádně nám zkomplikovat život. Pojďme se tedy společně podívat na tipy, díky kterým můžeme bolestem nohou předcházet či si od nepříjemných komplikací ulevit.

 

Prevencí proti bolesti i deformitám nohou

Tou nejlepší volbou, jak předcházet deformitám nohou, kterými jsou například kladívkové prsty či ostruha na patě, je zaměřit se na včasnou prevenci. Ta spočívá v nošení vhodné obuvi s kulatou špičkou a v pravidelném pohybu. Pokud však máte chůze po celý den dostatek a nechcete své nohy nadále zatěžovat, využijte Adjustačních ponožek®. Ty unaveným nohám poskytují potřebnou úlevu a navíc také působí preventivně proti vzniku vbočeného palce, plochonoží či pocitu studených nohou. Ideální volbou jsou i pro ty, kteří trpí na křeče v lýtkách a bolesti kotníku.

 

Co dělat, když už se bolest chodidel objevila

Pokud vás bolest chodidel zasáhla, nezoufejte. Využít můžete jemné masáže chodidel i teplých a studených obkladů. V běžném dni můžete vyzkoušet různé kompenzační pomůcky, jako jsou ortopedické vložky do bot k tlumení nárazu či již zmiňované Adjustační ponožky®. Pokud však nepříjemná bolest nohou přetrvává, měli byste se zaměřit na to, co daná bolest může signalizovat. Trápí-li vás například otlaky na vrchu prstů a bolest palce u nohy, na vině může být vznik vbočeného palce. Pokud naopak pociťujete bolení v oblasti zad a kolenou, zaměřte se, zda za to nemůže časté sezení s nohou přes nohou.

 

Účinná obrana proti deformitám nohou

Jak jsme již zmiňovali výše, dlouhodobá bolest nohou může značit i jiné komplikace. Deformitami nohou trpí mnoho lidí, málokdo však ví, jak se těmto komplikacím účinně bránit. Trpíte-li na plochonoží, podívejte se na cviky pro příčně ploché nohy a zkuste chůzi naboso po nerovném povrchu. Kladívkovým prstům naopak pomůže každodenní protahování nohy i prstů na nohou, při dlouhodobých komplikacích pak pomoc fyzioterapeuta.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *