Prečo začať so športom?

Šport a aktívny životný štýl nám nesporne prináša mnoho benefitov. Aj napriek tomu sa ale mu ale mnoho ľudí stále nevenuje. Začať je vždy ťažké. No akonáhle si vytvoríte zvyk, všetko pôjde omnoho jednoduchšie. Prečo by ste teda mali začať so športom aj vy?

 

Šport je zdravý pre telo

Vďaka športu sa stanete silnejšími, vytrvalejšími. Novonadobudnuté vlastnosti sa vôbec nemusia týkať iba športu, pretože fyzická aktivita vylepší váš život vo všetkých sférach. Budete energickejší a podáte lepší výkon tiež v profesnom živote.

 

Šport zmenšuje stres a pravdepodobnosť depresie

V dnešnej dobe plnej zhonu je ťažké občas neprepadnúť stresu. Šport vám ale poskytuje nielen skvelé rozptýlenie, ale pomáha nám zbaviť sa tiež negatívnych myšlienok. Pravidelné cvičenie redukuje stresové hormóny a produkuje endorfíny, známe ako hormóny šťastia, ktoré vám zaručene vylepšia náladu.

 

So športom je spánok lepší

Šport prehlbuje kvalitu spánku. Vďaka pravidelnej aktivite nielen rýchlejšie zaspíte, ale budete mať taktiež hlbší spánok.

 

Šport vylepšuje náladu

Niekedy, po dlhom a namáhavom dni v práci netúžime po ničom inom, iba po relaxe a lepšej nálade. V skutočnosti ani nemusíme dlho hľadať, pretože šport je našou odpoveďou. Stačí si zájsť na prechádzku, zabehať si či zacvičiť v posilňovni a nálada sa okamžite vylepší.

 

Šport pomáha udržať si telesnú váhu

V neposlednom rade je šport dôležitým a zdravým spôsobom, ktorý nám pomáha udržať si váhu na normálnej úrovni. Aj preto vám beh, bicyklovanie či posilňovanie odporučia tiež lekári. Ak si totiž udržíte váhu v odporúčanom rozmedzí, zmenšuje sa riziko, že v budúcnosti budete trpieť vysokým tlakom, cukrovkou či zvýšeným cholesterolom.

 

Čo k športu potrebujete?

Predtým, než sa s plnou vervou pustíte do novej športovej aktivity, popremýšľajte tiež nad výbavou. Určite by vám nemala chýbať pohodlná spodná bielizeň, mikina na chladnejšie dni, legíny, ktoré budú kopírovať každý váš pohyb a voľné komfotné tričko s krátkym rukávom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *