Pre letné nožičky len to najlepšie!

Je čas pre otvorené topánky, voľne dýchajúce chodidlá a módne kúsky dopĺňajúce ľahké letné oblečenie. Je čas pre sandále!

Sandále sú vlastne prvou letnou topánkou v histórii obuvi. Už starí Egypťania si chránili nohy pred horúcim pieskom pásom kože, ktorý pripevnili k nohe ramienkami. A napriek prísnym stredovekým normám, ktoré v našej histórii zakazovali  odhaľovať z dámskej nožičky čokoľvek čo sa len podobalo na holú kožu, prežili sandále až dodnes a poskytujú nám pohodlie a ľahkosť chôdze v teplých dňoch od neskorej jari až do skorej jesene.

 

Nebojte sa extravagancie

Ak ste aj konzervatívnejší typ, v lete popuste uzdu fantázii a vyberte si štýlové dámske sandále s veselým prvkom, netradičným doplnkom, či zaujímavej farby. Letia blýskavé kamienky, ramienka osadené lesklými flitrami, či kúsky malej kožušinky pripevnené na ramienku okolo členku.

Môžete si vybrať aj sandále na vysokom podpätku elegantného vzhľadu, ktorý bude krásne kontrastovať s otvorenou špičkou. Zamerajte sa na členkový ramienok, ktorý môže byť tvorený zábavnými guľkami, štrasovými kamienkami alebo sa bude líšiť len farbou od zvyšku topánky.

Ani v práci sa nemusíte vzdať vzdušnej obuvi (ak to samozrejme dovoľuje pracovný dress-code). Sandáliky v striedmej šedej alebo bielej farbe pekne doplnia aj formálne oblečenie. Podmienkou je samozrejme dokonalá pedikúra a vhodný  lak na nechty.

 

A čo šport?

Ak chcete ulice mesta, či plážové kúpalisko vymeniť za kopce a večerný beh, je na mieste siahnuť po teniskách. Kvalitné dámske tenisky môžete dnes používať nielen na záťažové športy, ale aj ako jeden z doplnkov   ľahkého turistického outfitu, či na doladenie večerného diskotékového looku.

Ak použijete tenisky ľahkých materiálov, hodia sa aj k zaujímavým šatám, či sukni. Zaujímavosťou tohtoročnej sezóny sú tenisky zdobené mašľou, či iným zvláštnym štýlom viazania. Členkové alebo na zvýšenej platforme, tenisky sú neoddeliteľnou súčasťou nášho letného oblečenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Pre letné nožičky len to najlepšie!, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *