Praktická stránka pri výbere garážových dverí: Nezabúdajte na rozmery

Garážová brána je dlhodobou investíciou, ktorú by ste nemali podceňovať. Okrem estetického a bezpečnostného hľadiska, by ste sa mali sústrediť aj na rozmery garáže. Ako si vybrať garážovú bránu podľa rozmerov?

 

Vezmite auto na prázdne parkovisko

Auto zaparkujte na parkovisku otvorte kufor aj dvere na oboch stranách. Dvere sa musia v garáži otvárať tak, aby ste mohli poľahky vystúpiť. Rovnako je to aj s otvoreným kufrom – určite nechcete vyťahovať z kufra nákup na príjazdovej ceste, keď bude pršať.

Zmerajte teda šírku auta s otvorenými dvermi a pripočítajte k nej aspoň jeden meter v prípade, že sa garáž rozhodnete využiť aj na skladovanie.

Podobný postup vám pomôže zistiť šírku garáže a vy sa tak môžete pustiť do riešenia otázky šírky dverí.

 

Aké sú klasické rozmery?

Ak máte garáž na jedno auto, štandardný rozmer garážovej bránysú 3 x 2, 125 metra. Odmerať rozmery musíte aj v prípade, že ste sa rozhodli prekúpu garážovej brány na mieru.

 

Namiesto jednej garáže vyberáme garáž dvojitú

Nie je to nič nezvyčajné, že sa rodiny rozhodnú pre stavbu garáže väčšej, ktorá bude slúžiť pre viac ako jedno vozidlo. Hlavne v prípadoch, ak je viac členov v domácnosti mobilných a vlastní auto. Čo sa garážovej brány týka, môžete si vybrať jednu veľkú garážovú bránu alebo dve menšie. Obe riešenia sú praktické, záleží na vás, čomu dáte prednosť z estetického hľadiska. Pri dvojitej garáži sa výška nemení, šírka dverí by mala byť aspoň 5 metrov.

Samozrejme, v prípade, že sú vaše vozidlá atypických rozmerov a potrebujete garážové dvere väčšie alebo menšie, ako je bežné, problém vyriešia garážové dvere na mieru.

 

Brána na diaľkové ovládanie

Okrem manuálne otvárateľných brán môžete staviť aj na tie automatické. Aby sa ich inštalácia zbytočne časovo nepredlžovala, myslite pri stavbe garáže aj na elektrickú zásuvku, kde garážovú bránu napojíte.

Ak máte s výberom problém, a nie ste si istí, čo presne potrebujete, nebojte sa obrátiť s prosbou o pomoc na výrobcov.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *