Postavte deťom na záhrade vlastné ihrisko

Jar nevyláka z domovov len dospelých kvôli povinnostiam a upratovaniu, ale predovšetkým deti. Tie si chcú užiť slniečka a prebehnúť sa po záhrade, často ale pri hre zabudnú na čerstvo založené záhony alebo zasadené stromčeky. A tak je dobré oddeliť priestor pre hru od toho úžitkového a deťom zaobstarať ich ihrisko.

Výhoda vlastného ihriska je, že budete mať deti na svojej záhrade pod dozorom a zároveň budú na čerstvom vzduchu využívať svoju fantáziu. Každá preliezačka sa môže v detských predstavách stať prekážkou pri dobývaní hradu, hľadania pirátskeho pokladu alebo vyslobodenia princeznej od zlého draka. Často sa navyše do hry zapoja aj deti od susedov a tak je na ihrisku rušno, ale zároveň si deti zlepšujú svoju fyzičku prirodzeným spôsobom. Nemusíte hneď stavať ihriská s veľkosťou futbalového štadióna, deťom stačia základné preliezačky a trebárs aj šmykľavka, ale ak sa vám chce, zostavte im napríklad tri dohromady.

Pri výbere ihriska pre vaše deti dajte pozor predovšetkým na kvalitu materiálu i spracovanie. Naozaj bezpečné a kvalitné zostavy nájdete na www.vladeko.cz s certifikáciou a vysokou odolnosťou proti vonkajším vplyvom. Drevená konštrukcia odolá snehu, mrazom i vetru vďaka tlakovej impregnácii a šmýkačky sú vyrobené z odolného plastu. Vydržia všetko, aj keď si vaše deti v januári spomenú, že chcú ľadovú šmýkačku alebo navštíviť domček Mrázika.

Všetky jednotlivé moduly a zostavy je možné kombinovať, a tak môžete postaviť domček so šmýkačkou a rebríkom zo základnej zostavy, alebo naozaj veľkorysé ihrisko s lezeckou stenou a hojdačkami. K montáži je pripravené všetko, vrátane spojovacieho materiálu. Tí najmenší si asi viac ako preliezačky užijú klasické pieskovisko. Stavať si bábovky a zase ich ničiť a zase stavať je na piesku najlepšie. Na výber sú rôzne druhy aj veľkosti, so strieškou alebo bez, s integrovanou lavičkou pre unavených rodičov. Tu bude výber skôr na vás, budúceho užívateľa bude skôr zaujímať to, čo je vo vnútri, než ako to vyzerá zvonku. Ale radosť budete mať určite všetci.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 comment

 1. Barbora

  Tiež máme doma také menšie ihrisko na záhrade 🙂 kupovali sme všetko na garden-life, lebo postaviť by ho nemal kto.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *