Posielate darčeky poštou? Držte sa niekoľkých základných pravidiel

Rozhodli ste sa tento rok poslať darčeky rodine a priateľom žijúcim ďaleko od vás poštou? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám zaručia, že dorazí včas a vcelku.

 

Pošlite všetky balíčky včas

Hoci normálne trvá odovzdanie balíčka na území Slovenskej republiky maximálne tri pracovné dni, pred Vianocami zažívajú všetky kuriérske služby taký nápor, že sa táto doba môže pretiahnuť pokojne aj na dva týždne. To znamená, že ak budete posielať darčeky ku koncu tohto týždňa, už môže byť neskoro. Posledný týždeň pred Vianocami posielanie balíčkov neodporúčame už vôbec, ak nechcete, aby vašim blízkym dorazili napríklad po Novom roku.

 

Vyberte preverenú prepravnú službu

Na Slovensku môžeme vyberať z nejakých piatich hlavných prepravných služieb. Každá z nich má samozrejme svoje výhody aj nevýhody, a tak je najlepšie držať sa svojich osobných predchádzajúcich skúseností. Napovedať vám môže aj fakt, či daná spoločnosť ponúka expresnú prepravu a prípadne za koľko. Za tú sa štandardne pripláca do okolo 3 eur. Pozor ale, ani tento príplatok negarantuje na sto percent, že bude balíček doručený včas. Vyberať však môžete aj podľa iných kritérií, ako je cena obyčajné doporučené zásielky, referencie ostatných zákazníkov či podľa toho, za koľko je ponúkané poistenie balíka. To je lepšie dohodnúť najmä v prípade, ak posielate šperky a pod.

ulozne_kraibce_potistene_hormadna

Darček kvalitne zabaľte

Pre to, aby darček dorazil včas, môžete urobiť len to, že ho včas pošlete. Zvyšok je ale už na prepravcovi. Naopak, čo sa týka toho, aby darček dorazil vcelku, pre to môžete urobiť skoro všetko. Ak samotný darček nie je už daný do pevnej kartónovej škatule, nejakú kúpte. Kartónové krabice z troj až päť vrstvovej vlnitej lepenky najrôznejších tvarov a veľkostí môžete zakúpiť na e-shope Paketo.sk. To obyčajne stačí na darčeky, ako je oblečenie, plyšové hračky a pod. Z ponuky môžete okrem obyčajných kartónových krabíc vyberať aj krabice dizajnové či si ich nechať podľa vášho návrhu potlačiť, a to už od jedného kusu. Pokiaľ ale posielate niečo krehké, je lepšie zaobstarať aj fixačnú výplň. Čo sa týka najrôznejších fixačných výplní, v ponuke eshope Paketo.sk nájdete pružné chipsy Flo-potom z polystyrénovej peny, drevitú vlnu, fixačné fólie Mini Pak’r, Kartofix či Sizzlepak, ktorý je vyrobený z trojvrstvového papiera a je tak stopercentne recyklovateľný.

Hoci vás toľko proklamovaný predvianočný zhon a ruch na pobočkách prepravných spoločností možno odrádza od toho, aby ste sa do posielania darčekov poštou pustili, určite neváhajte. Jedná sa o výbornú alternatívu, ako aspoň trochu vykompenzovať neprítomnosť u vzdialenejších priateľov a príbuzných. Navyše tak ušetríte čas pre seba, na pojedanie cukroviniek a sledovanie vianočných rozprávok.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *