Podnikanie s eshopom: Ako začať?

Máte úspešný kamenný obchod a chceli by ste svoje podnikanie posunúť na vyšší level vďaka eshopu? Alebo sa vám páči vidina toho, že by ste viedli vlastný eshop, o ktorý by ste sa starali?

Spustiť internetový obchod má oproti kamenným obchodom značné výhody: nie je potrebné platiť nájom, môžete osloviť milióny zákazníkov z celej republiky ( ale aj iných štátov), môžete túto prácu vykonávať z pohodlia svojho domova. Podnikať s eshopom nie je jednoduché.  Aby ste prerazili na trhu, musíte mať dobrý nápad, ale aj produkt, ktorý ľudí zaujme.  Rozhodnite sa, čo chcete predávať. Ak chcete spustiť internetový obchod, musíte mať dobrú predstavu o tom, čo ľuďom ponúknete. Nezabúdajte na to, že niektoré produkty sa ľahšie predávajú cez eshop, iné si zas zákazníci kúpia radšej v kamenných obchodoch, lebo ich chcú osobne vidieť. Výnimkou však nie sú ani webové stránky a solídny marketingový plán, ktorý vaše zisky poženie nahor alebo ho pochová. Pekne nafotené produkty mierne upravené vo Photoshope s výstižným popisom, môžu zvýšiť profesionalitu vášho internetového obchodu. Aj keď budete predávať ojedinelý a naozaj kvalitný produkt, nepomôže vám to, ak ľudia nebudú vedieť, že ho ponúkate.

webshop-2098066_960_720

 

Ako založiť svoj eshop

Predpokladajme, že máte premyslená plán a vybratý produkt, ktorý budete predávať. Teraz treba založiť eshop. Netušíte však ako na to? Výhodnejšou voľbou, ako si  dať eshop založiť programátorovi je, že si ho založíte sami. Že nemáte na to dostatočné skúsenosti? Navštívte kurz. Na trhu je mnoho kurzov, ktoré vás naučia založiť si vlastný eshop a porozumieť jazyku PHP.  Vďaka kurzu Webrebel2 PHP si prejdete základmi a úvodom do programovania, naučíte sa vytvárať HTML šablóny, pracovať s COOKIES a SESSIONS, spracovať dáta z formulára a mnoho ďalších. Okrem iného budete vedieť ako pridávať a odstraňovať produkty v eshope, naučíte sa spracovávať formulár či ako napísať email zákazníkovi.  Tieto znalosti vám umožnia spravovať si eshop sami, čiže nebudete potrebovať platiť niekomu, aby to robil za vás. Vaša prvá internetová verzia obchodu nemusí byť hneď na začiatku perfektná. Je lepšie mať úplne základnú formu eshopu ako žiadnu. Postupne budete naberať skúsenosti  a svoj biznis budete zdokonaľovať.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podnikanie s eshopom: Ako začať?, 8.0 out of 10 based on 1 rating

1 comment

 1. Jaromír

  Odporúčam kašlať na kurzy a rovno začať s eshopom, tak sa naučíte najviac – za jazdy.. napr riešenie eshop-rychlo.sk – 12 eur mesačne + doména hosting a môžete frčať, hlavne nevyhadzujte zbytočne peniaze vopred s veľkými očami.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *