Perfektný nástroj na hľadanie divokých zvierat

Každý, kto loví, bude nevyhnutne tráviť čas vonku nielen cez deň ale aj v noci. Či už je to vyhľadávanie alebo sledovanie zvierat, poľovníci nevyhnutne musia vidieť v tme.

Svetlá síce fungujú, ale priťahujú pozornosť. Pred pár rokmi bolo obľúbené nočné videnie, ale zvieratá môžu zostať dostatočne ukryté, aby sa vyhli detekcii. Jediná vec, ktorú nemôžu skryť, sú ich tepelné podpisy.

Termovízne kamery vidia v tme a ignorujú vizuálnu kamufláž. Nástroje na odhaľovanie voľne žijúcich živočíchov sa v poslednom storočí veľa vyvíjali. Ďalekohľady sa v súčasnosti bežne používajú na celom svete, za ktorými nasledujú systémy nočného videnia zosilňujúce svetlo, ktoré sa môžu použiť na pozorovanie zvierat v noci. Teraz je na trhu nový nástroj na zisťovanie voľne žijúcich živočíchov, a tým sú kvalitné termovízie. Tepelné zobrazovanie identifikuje prenos infračerveného žiarenia z objektu a poskytuje prostriedky na skenovanie tepelných emisií rôznych povrchov a zobrazenie obrazu distribúcie teploty.

 

Bez svetla

Na rozdiel od všetkých ostatných systémov nočného videnia nepotrebujú termovízne kamery žiadne svetlo na vytvorenie čistého obrazu. Mnoho zvierat je väčšinou aktívnych v noci a používajú kryt tmy, aby zostali neodhalené, ak však budete mať termovíznu kameru, už sa nebudú môcť v tme schovávať. Všetky teplokrvné zvieratá sa zreteľne prejavia na tepelnom obraze, v úplnej tme a prakticky za všetkých poveternostných podmienok.

Termovízne kamery sú široko využívané profesionálnymi dokumentaristami a poľovníkmi na celom svete. Až donedávna boli mimoriadne drahé.

Termálne kamery sú špičkovým a neprekonateľným riešením pre poľovníkov po zotmení. Tepelné kamery radšej než vidia svetlo, ktoré odrážajú objekty, vidia teplo, ktoré vyžarujú. Telesné teplo zvierat žiari na obrazovku, cez kryt a uprostred čiernej noci.

Mnoho druhov zvierat sa vyvinulo, aby splynulo so svojím okolím, takže nie je ťažké nájsť poľovníkov alebo milovníkov voľne žijúcich živočíchov. Ak však používate termovízie, tieto kamuflované zvieratá vynikajú na tepelnom obraze celkom jasne.

 

Ochrana mladých zvierat

S termovíznymi kamerami môžu poľovníci a milovníci voľne žijúcich živočíchov účinnejšie nájsť mladé zvieratá, ktoré sa schovávajú v sene a odstrániť ich z nebezpečnej zóny pred začiatkom kosenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Perfektný nástroj na hľadanie divokých zvierat, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *