Parametre a funkcie, ktoré by ste si pri výbere robotického vysávača mali všímať

Robotické vysávače predstavujú moderný spôsob vysávania. Tieto technologické výdobytky si postupne nachádzajú cestu do mnohých domácnosti. Vďaka nim vám totiž odpadnú starosti spojené s vysávaním.

 

  1. Filtrácia

Kvalitné robotické vysávače majú vďaka HEPA filtrom filtráciu vzduchu o niečo lepšiu ako ich lacnejšie varianty. Filtrácia vo všeobecnosti pomáha s prečistením vzduchu. Zbavuje ho rôznych nečistôt a odstraňuje z neho mikroorganizmy, ktoré v ňom počas vysávania prúdia. Pokiaľ máte doma alergika alebo trpíte ochorením dýchacích ciest, filtrácia je jedným z parametrov, na ktorý by ste mali klásť dôraz.

 

  1. Navigácia

Všetky robotické vysávače obsahujú rôzne senzory, ktoré bránia pádu vysávača zo schodov alebo jeho narážaniu do nábytku. Tie lepšie sa dokážu vyhnúť aj káblom na podlahe. Najkvalitnejšie kúsky používajú na navigáciu laser a kamery. Funguje to tak, že si priestor najskôr zmapujú, a až tak sa pustia do vysávania.

 

  1. Časové nastavenia

Dôležitou funkciou, ktorú by mal obsahovať aj váš robotický vysávač, je možnosť časového nastavenia. Poniektoré vysávače môžete dokonca naprogramovať aj tak, aby byt vysávali počas celého týždňa v čase, ktorý si vyberiete. Vysávač môžete nastaviť aj tak, aby vysával v čase, keď nie ste doma a vyhli sa tak otravnému zvuku. Na trhu je minimum vysávačov, ktoré časovanie nemajú. Z toho dôvodu je táto vlastnosť samozrejmosťou. Ak vami vybraný kúsok časovými nastaveniami neoplýva, poobzerajte sa po inom.

 

  1. Systémy, ktoré bránia namotávaniu vlasov

Dlhé vlasy predstavujú pre vysávače problém. Dokážu sa totiž namotať na kefky a odstrániť ich môžete len ich prestrihnutím. Novšie modely si však s vlasmi dokážu poradiť. Pomocou rôznych systémov totiž vženú špinu do zbernej nádoby. Existuje hneď niekoľko druhov špeciálnych kief na rôzne povrchy (štetinové, silikónové alebo duálne).

Zadovážte si k vysávaču aj ďalších asistentov. Robotická kosačka udrží váš trávnik v dokonalej podobe. Pokosí ho vo vami určenom čase, a vy si vychutnáte voľné chvíle. S robotickým bazénovým vysávačom vám zas odpadnú starosti s čistením bazéna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *