Oplatí sa konzumovať bezkofeínovú kávu alebo nie?

Svoj prísun kávy musíme veľmi dobre vážiť. Ak si doprajete kávu raz za čas, nemusíte sa obávať, že by mal kofeín vplyv na váš zdravotný stav. Avšak čím viac kofeínu do seba nahádžete, tým horšie pre organizmus. A pretože je aj návykový, niekto si bez neho nedokáže predstaviť, že bude fungovať.

Zvážte teda vhodnú alternatívu v podobe bezkofeínovej kávy, ktorá tvorí zhruba desatinu z celkovej spotreby kávy po svete.

 

Ako kofeín pôsobí na naše telo?

Všetko dokáže pôsobiť na prvý dojem nevine a neškodne, rovnako ako niečo tak obyčajného, ​​ako je káva. Dokáže vám dobre slúžiť, ale následky sa vám nemusí páčiť. Ako je vyššie spomenuté, dochádza často k závislostiam, kedy človek musí pravidelne užívať kávu, aby ho pri zabudnutia nebolela hlava. A pri dlhodobej zvýšenej miere kofeínu v organizme vedie k vzniku najrôznejších ťažkostí.

Niektoré príznaky možno poznáte a niektoré pridám do vášho zoznamu. Tak si je tu zídeme. Medzi príznaky teda patrí nepokoj, bolesti hlavy, nervozita, nespavosť, nadúvanie, srdcová arytmia, zvýšený krvný tlak, tráviace ťažkosti a môže napomáhať k rozmnožovaniu kvasiniek.

 

Zoznámili ste sa s mýty o káve? Ak nie, potom sú tu

Najznámejšie informácie, ktorá koluje, je, že káva dehydruje. V určitej miere to tak je, ale aby boli účinky tak rapídny, museli by ste vypiť naraz až päť šálok. Výhod majú tí, ktorí sú na kávu navyknutí. V takom prípade, by sa dehydratácia nemala prejavovať.

Niektorí veria aj tomu, že sa s kávou dať schudnúť. Bohužiaľ tomu tak úplne nie je. Síce pomáha spaľovať tuky, zvyšuje výdaj energie a aj zrýchľuje metabolizmus. Aby sme znížili svoju hmotnosť, musíme prispieť aj niečím iným.

 

Čím prospieva bezkofeínová káva?

Bezkofeínovú kávu môžeme vyhľadávať pre celý rad výhod prospievajúce organizmu. Zatiaľ, ale nemožno povedať, ktorá káva je výrazne lepší, ale jasné je, že každá má svoje charizmu, ktoré vás osloví.

Bezkofeínová káva znižuje riziko vzniku diabetu II, bráni vzniku Alzheimera, môže znižovať krvný tlak.

 

Káva pre dospelých, lapač snov pre deti

Starostliví rodičia sa snažia svojim deťom pomôcť, ako môžu, a tak zháňa rôzne alternatívy. Často sa oháňa po lapačoch snov, ktoré majú dieťaťu priniesť do spánku kľud a odstrániť nočné mory. Lapače snov pre deti sú menšie a farebnejšie.

Ak neveríte týmto návykom, skúste ho zavesiť nad posteľ aspon pre duševný pokoj.

 

Prajem pekné sny a príjemné zážitky pri pití kávy

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *